Udostępnij

FAKRO sponsorem regat w Znamirowicach

Firma FAKRO, światowy wicelider w produkcji okien dachowych i schodów strychowych, od lat wspiera aktywne formy wypoczynku. Tym razem po raz kolejny była sponsorem VIII Regat o Puchar Gumowego Ryjka, które odbyły się 27 lipca br. w Znamirowicach.

Na starcie stanęło 27 jachtów, których załogi liczyły 78 osób. Jachty przemierzały Jezioro Rożnowskie dwoma trasami: dłuższą dla szybszych klas jachtów i krótszą dla wolniejszych klas. Przy słonecznej pogodzie rozegrano dwa wyścig, które trwały cztery godziny.

Zwycięzcy otrzymali puchary w sześciu klasach dla trzech pierwszych miejsc. Na końcu brawami nagrodzono zwycięzców tegorocznej edycji regat – załogę jachtu Struga, który został zdobywcą pucharu przechodniego również w ubiegłym roku.

Ponadto w drugim dniu regat odbyły się bezpłatne zajęcia szkoleniowe dla chętnych: stawianie jachtu po kontrolowanej wywrotce, mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa na wodzie.

Żeglarstwo jest nam szczególnie bliskie. Od wielu lat jesteśmy jednym z głównych organizatorów Mistrzostw Polski Branży Budowlanej Regatta Build Cup. W tym roku startujemy początkiem września w Chorwacji. Regaty w Znamirowicach, to doskonała wakacyjna rozrywka i forma spędzenia czasu dla rodzin – dlatego też nie zabrakło naszego wsparcia również w tym roku – komentuje Janusz Komurkiewicz, członek zarządu ds. marketingu FAKRO.

Po części oficjalnej przystąpiono do wyczekiwanego, zwłaszcza przez najmłodszych, losowania nagród. Firma FAKRO była sponsorem wydarzenia, przekazując atrakcyjne gadżety m.in. sportowe plecaki i pluszowe żółwie, maskotki FAKRO.