Udostępnij

FAKRO sponsorem obchodów z okazji 125-lecia szkoły

FAKRO sponsorem obchodów z okazji 125-lecia szkoły

 

Szkoła Podstawowa nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi im. Władysława Jagiełły w Nowym Sączu obchodziła w tym roku jubileusz 125-lecia powstania. FAKRO było sponsorem tego wyjątkowego wydarzenia.

 

Obchody trwały 2 dni, rozpoczęły się 19 czerwca uroczystą mszą świętą. Dzień później w Miejskim Ośrodku Kultury odbyło się jubileuszowe spotkanie dyrekcji szkoły, uczniów, rodziców oraz wszystkich zaproszonych gości.

 

Jesteśmy niezmiernie dumni, że mogliśmy wspierać tak ważne wydarzenie w życiu szkoły: jej dyrekcji, uczniów i rodziców. Dla nas jako firmy lokalnej jest to nie tylko hołd złożony instytucji o tak bogatej historii, ale również okazja do wsparcia edukacji i rozwoju młodych ludzi. Wierzymy, że inwestowanie w przyszłość poprzez edukację jest kluczowe dla rozwoju społeczeństwa. Gratulujemy szkole jubileuszu i życzymy dalszych sukcesów w pracy z młodzieżą – komentuje Krystyna Kronenberger, Współwłaścicielka FAKRO.

 

Na scenie wystąpili uczniowie szkoły. Ubrani w piękne stroje przedstawili historię patrona szkoły, króla Władysława Jagiełły. Przygotowali także pokazy tańca średniowiecznego i współczesnego.

 

Obchodom towarzyszyło wiele emocji i wzruszeń. Jubileusz 125 lat historii jest potwierdzeniem silnej tradycji szkoły oraz niezachwianej wiary wielu pokoleń w misję edukacyjną.