Udostępnij

FAKRO sponsorem III Biegu Niepodległości w Nowym Sączu
2015-11-19

Firma FAKRO wsparła III Bieg Niepodległości w Nowym Sączu. Sportowe wydarzenie było okazją do uczczenia 97. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Na starcie zgłosiło się 170 uczestników, którzy zmierzyli się ze sobą pokonując 5 – cio lub 10 – cio kilometrową trasę.

Zawodnicy, w większości ubrani w biało – czerwone stroje wyruszali z nowosądeckiego Rynku. Obydwie trasy przebiegały wzdłuż ulic: Dunajewskiego, Wąsowiczów, Kościuszki, Aleją Batorego, Lwowską i Wałową. W przypadku krótszego dystansu uczestnicy pokonali jedno okrążenie, dłuższa trasa wymagała większej wytrzymałości i dwukrotnego jej przebiegnięcia.

III Bieg Niepodległości w sposób wyjątkowy zjednoczył Sądeczan i przypomniał wszystkich o przełomowym wydarzeniu w dziejach polskiej historii. Jednocześnie był okazją do wspólnej zabawy i aktywnej formy spędzenia wolnego czasu. Cieszy fakt, że tak dużo ludzi w różnym wieku stawia na sport. Duch sportowej rywalizacji towarzyszy również FAKRO. Polskie przedsiębiorstwa dążą do umocnienia swojej pozycji na arenie międzynarodowej, co pozwoli zwiększyć dobrobyt polskiego społeczeństwa. FAKRO w branży okien dachowych i schodów strychowych odniosło duży sukces – tłumaczy Bożena Damasiewicz, Dyrektor Biura Zarządu FAKRO.

Zwycięzcą biegu na trasie 5 kilometrów został Henryk Warzecha, uczeń Zespołu Szkół Samochodowych. W przypadku biegu na 10 kilometrów wyróżniono Tomasza Brzeskiego, mianując go „Najlepszym zawodnikiem Nowego Sącza”, najszybszą kobieta w kategorii open została Oksana Ugrynczuk, natomiast najlepszy wynik wśród mężczyzn wywalczył Wolodymir Jurczuk.

Firma FAKRO ufundowała nagrody dla najlepszych biegaczy. FAKRO aktywnie uczestniczy w sportowych i kulturalnych wydarzeniach Nowego Sącza. Szczególnie angażuje się w propagowanie sportowej rywalizacji oraz zdrowego stylu życia. W działaniach sponsoringowych stawiamy na sport, ponieważ wyznacznikiem sukcesu FAKRO jest rywalizacja i dynamika – komentuje Janusz Komurkiewicz, Członek Zarządu FAKRO, Dyrektor Marketingu Polska.

Zwycięzcom gratulujemy. Firma FAKRO, jako światowy wicelider na światowym rynku okien dachowych jednocześnie dziękuje wszystkim Partnerom i Klientom za wsparcie w „biegu do sukcesu”.