Udostępnij

FAKRO sponsorem filmu o ikonie polskiej architektury

FAKRO – światowy potentat w produkcji okien dachowych i schodów strychowych – zostało sponsorem filmu dokumentalnego o ikonie polskiej architektury. W malowniczych kadrach filmu „Uzdrowisko. Architektura Zawodzia” ujęto modernistyczną dzielnicę uzdrowiskową w Ustroniu.

Zaangażowanie się FAKRO w realizację filmu to konsekwencja 26 - letniej filozofii firmy opartej na budowaniu relacji z otoczeniem, także z architektami – tłumaczy Małgorzata Respekta-Paszkiewicz, starszy specjalista ds. współpracy z architektami FAKRO.

Film został wyreżyserowany przez Ewę Trzcionkę, redaktor naczelną magazynu „Design Alive”. O architekturze ustrońskiego Zawodzia opowiedzą wybitni śląscy architekci, wśród nich Aleksander Franta – jeden z twórców dzielnicy, historycy sztuki oraz znawcy branży architektonicznej.

Prapremiera filmu „Uzdrowisko. Architektura Zawodzia” odbędzie się 14 czerwca br. o godz. 17.30 w Muzeum Śląskim w Katowicach, natomiast premiera będzie miała miejsce 17 czerwca br. o godz. 19.00 w Amfiteatrze w Ustroniu.

Film „Uzdrowisko. Architektura Zawodzia” współfinansowany przez FAKRO został objęty honorowym patronatem Muzeum Śląskiego w Katowicach, Rektora Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki, Izby Architektów RP, Muzeum Architektury we Wrocławiu, Burmistrza Miasta Ustroń oraz Starosty Powiatu Cieszyńskiego

Premierę filmu poprzedza poniższy zwiastun: