Udostępnij

FAKRO razem z 30. ŚWIĘTEM DZIECI GÓR

FAKRO razem z 30. ŚWIĘTEM DZIECI GÓR

 

FAKRO rokrocznie wspiera Międzynarodowy Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych ŚWIĘTO DZIECI GÓR. To największy z Polsce festiwal dziecięcych zespołów regionalny zapoczątkowany w Nowym Sączu – mieście, w którym znajduje się centralna siedziba FAKRO.

 

Festiwal to tygodniowa uczta – miejscem spotkania dzieci z różnych kręgów kulturowych i religijnych. Podczas wspólnej zabawy, zapoznają się z bogactwem i różnorodnością tradycji,  krajów i regionów. Uczą się również tolerancji oraz szacunku w stosunku do wiary, kultury, obyczajów i zachowań swoich rówieśników.

 

Uczestnikami ŚWIĘTA DZIECI GÓR są polskie i zagraniczne zespoły folklorystyczne reprezentujące różne grupy etniczne regionów podkarpackich oraz regiony górskie wszystkich kontynentów.

 

W sumie w imprezie uczestniczyło 11 zespołów, prawie 500 dzieci. Reprezentowali m.in. Ekwador, Turcję, Indonezję, Kenię, czy Indie.

 

Podczas Festiwalu zorganizowano liczne działania towarzyszące skierowane do publiczności: wystawy, konkursy, tematyczne warsztaty plastyczne.

 

FAKRO i ŚWIĘTO DZIECI GÓR są prawie rówieśnikami z nowosądeckim rodowodem. Razem promujemy Sądecczyznę na całym świecie. Cieszymy się, że jako partnerzy możemy wspólnie celebrować różnorodność kulturową i artystyczną. To nie tylko okazja do zaprezentowania naszego dziedzictwa i tradycji, ale również szansa na wzajemne poznanie i zrozumienie między różnymi społecznościami. FAKRO to różnorodność – kultur, regionów, osobowości, ale też produktów – komentuje Janusz Komurkiewicz, Członek Zarządu ds. Marketingu FAKRO.

 

30. edycja wydarzenia trwała od 23 do 29 lipca br. w Nowym Sączu oraz zaprzyjaźnionych scenach w Krynicy-Zdroju, Limanowej i Szczawnicy.