Udostępnij

FAKRO podczas Kongresu 590

„Uwalniamy polski potencjał”- pod takim hasłem odbyła się druga edycja Kongresu 590. W dniach 16-17 listopada br. Centrum Wystawienniczo-Kongresowe w Jasionce koło Rzeszowa zgromadziło czołowych przedstawicieli świata polityki, biznesu i mediów. Wspólnie dyskutowano na tematy związane z rozwojem polskiej gospodarki i ekspansją polskiego biznesu na rynki zagraniczne.

Podobnie jak w ubiegłym roku, podczas Kongresu nie mogło zabraknąć współzałożyciela i prezesa firmy FAKRO, Ryszarda Florka, który od lat walczy o równe szanse konkurowania dla polskich firm w Unii Europejskiej i promocję polskich produktów. FAKRO zajmuje dzisiaj pozycję wicelidera na światowym rynku okien dachowych i jest najszybciej rozwijającą się firmą w branży.

Dwa dni wymiany doświadczeń, panele podczas których dyskutowano o najważniejszych sprawach dla Polski – tak wyglądała druga edycja Kongresu 590. Podczas panelu „Współpraca biznesu z organizacjami pozarządowymi”, prezes Ryszard Florek zachęcał do zaangażowania i wspólnych działań na rzecz rozwoju polskiej gospodarki. Pomyślność gospodarcza kraju i bogactwo obywateli jest w rękach nas wszystkich i zależy od naszych codziennych decyzji. Wszyscy Polacy budują naszą gospodarkę - zarówno politycy, urzędnicy, sędziowie, przedsiębiorcy, pracownicy, media i środowiska opiniotwórcze, jak i wyborcy i konsumenci – tłumaczył podczas Kongresu Ryszard Florek.

W trosce o polską wspólnotę ekonomiczną prezes FAKRO w 2010 roku powołał Fundację Pomyśl o Przyszłości, która stawia sobie za cel zainteresowanie Polaków gospodarką oraz budowanie kapitału społecznego (więcej na stronie www.pomysloprzyszlosci.org).