Udostępnij

FAKRO partnerem konferencji - NEB dla miast postindustrialnych

22 kwietnia, w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach, odbyła się zorganizowana przez Krajową Izbę Architektów RP oraz Śląską Okręgową Izbę Architektów konferencja o ważnej obecnie tematyce „Nowy Europejski Bauhaus dla miast postindustrialnych”. Partnerem wydarzenia była firma FAKRO, która silnie kładzie nacisk na działania idące w zgodzie ze standardami wyznaczonymi przez Unię Europejską w kwestii Zielonego Ładu.

Podczas konferencji poruszono tematy związane z ideą Nowego Europejskiego Bauhausu, który sprostać musi wyzwaniom XXI wieku. Cele jakie wyznaczone zostały przez Unię Europejską, oczekiwania klimatyczne i energetyczne, zmuszają miasta postindustrialne do istotnych transformacji. Architektura ma obecnie bardzo ważną rolę w rozwoju miast, a projektowanie w zgodzie ze środowiskową perspektywą przestrzenną jest na topie.

Wydarzenie zgromadziło władze IARP na czele z Prezes Małgorzatą Pilinkiewicz, przedstawicieli Zarządu ACE z Prezydent Ruth Schagemann, patronów i partnerów oraz profesorów z zagranicznych Państw. W konferencji uczestniczyła także Ruth Reistein, Główny Doradca Prezydent Unii Europejskiej ds. NEB. Debaty były pełne merytorycznej wiedzy na temat zagrożeń i oczekiwań wobec nowych wyzwań stawianych przed wieloma europejskimi miastami. Omawiano także kwestię narzędzi jakie już dzisiaj są dostępne, aby pomóc w realizacji celów zrównoważonego rozwoju. Co ciekawe na miejsce konferencji wybrano Katowice, które związane od wieków z górnictwem węglowym, podlegać będą szerokim zmianom w zakresie poruszanych tematów.

„Jako firma odpowiedzialna społecznie chętnie wspieramy inicjatywy mające na celu edukowanie branży budowlanej w zakresie wyzwań jakie stawia przed nami Unia Europejska. W FAKRO projektujemy, planujemy i produkujemy z dbałością o środowisko naturalne. Oferowanie ekologicznych i energooszczędnych produktów jest naszym standardem. Zapewniamy, że każdemu procesowi, każdemu działaniu i każdej naszej decyzji zawsze towarzyszy troska o komfort i zdrowe życie przyszłych pokoleń. Taka jest filozofia GO GREEN.” – mówi Elżbieta Solewska, Specjalista ds. Marketingu i Współpracy z Architektami w FAKRO.