Udostępnij

Działalność FAKRO ponownie została wyróżniona. W opublikowanej niedawno przez WPROST Liście Największych Polskich Firm 2022 producent okien dachowych z Nowego Sącza otwiera drugą setkę będąc jednocześnie drugą firmą w branży stolarki okiennej. Już sama obecność w rankingu, którego liderami są tacy giganci jak PKN Orlen, Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo czy PGE Polska Grupa Energetyczna jest sporym wyróżnieniem.

Ostatnie dwa lata, obfitowały w wiele wyzwań dla branży, jednak pomimo trudności doskonale sobie z nimi poradziliśmy. Polska jest jednym z liderów w światowej produkcji stolarki budowlanej. Co więcej, w Europie to właśnie z naszego kraju najwięcej produktów zostało wyeksportowanych. Przyczyniło się to do dalszego rozwoju sprzedaży, umacniając pozycję branży na międzynarodowych rynkach - mówi Janusz Komurkiewicz, Członek Zarządu ds. Marketingu.

Jak podkreślają twórcy raportu, mimo ciężkich czasów czołowi polscy przedsiębiorcy zdołali zwiększyć swoje dochody o jedną piątą, co doskonale świadczy o potencjale tkwiącym w Polskich markach. Pomimo kolejnych wyzwań, wspomniany wcześniej potencjał rodzimych firm, innowacyjne technologie oraz silna pozycja branży nie wróżą kryzysu.

                                                                       FAKRO niezmiennie wśród najlepszych