Udostępnij

FAKRO najlepszym zakładem produkcyjnym w konkursie The Best of Industry 4.0

FAKRO najlepszym zakładem produkcyjnym w konkursie The Best of Industry 4.0

 

FAKRO zostało nagrodzone w Konkursie The Best of Industry 4.0 jako najlepszy zakład produkcyjny. Nagrodę w imieniu firmy, podczas uroczystej gali, będącej częścią Konferencji Nowy Przemysł 4.0 oraz targów TOOLEX, odebrał Wojciech Klimek, Członek Zarządu ds. Produkcji FAKRO.

 

Kapituła dostrzegła stopień zaawanasowania i potencjał FAKRO w kontekście produkcyjnym. Uznała FAKRO za fabrykę przyszłości, która wdraża technologie, produkty i usługi dla nowoczesnego przemysłu.

 

W uzasadnieniu napisano: Fabryka FAKRO jest przykładem strategicznego i niestandardowego podejścia do integracji najnowszych technologii w produkcji. W zakładzie udało się̨ zautomatyzować́ wiele procesów (obróbka drewna czy produkcja szyb zespolonych) bez użycia robotów rozumianych jako urządzenia realizujące funkcje manipulacyjne względem kilku osi.

 

Dla wielu osób, Przemysł 4.0, to fabryka bez ludzi, w której  wszystkie procesy obsługiwane są przez ramiona robotów przemysłowych.

 

W naszych  zakładach produkcyjnych wykorzystujemy roboty wykonujące ciężkie i monotonne czynności. Jednak nasze całościowe  podejście do automatyzacji jest niestandardowe, ponieważ działamy w specyficznej branży.

 

Okna dachowe wraz z produktami uzupełniającymi, jak rolety, markizy, moskitiery czy systemy sterowania smartHome, to wyroby, które wymagają od nas zastosowania wielu technologii, począwszy od obróbki drewna poprzez produkcję szyb, obróbkę plastyczną blach aluminiowych i stalowych, a skończywszy na produkcji podzespołów elektronicznych.

 

Transformacja cyfrowa naszej firmy i droga FAKRO w kierunku Industry 4.0, to w dużo większym stopniu automatyzacja i integracja różnych technologii, niż zastosowanie typowych robotów przemysłowych.

 

Podczas Konferencji Nowy Przemysł 4.0 oraz targów TOOLEX firmę reprezentował Wojciech Klimek, który wziął udział w dwóch panelach dyskusyjnych: Kompetencje dla cyfrowej gospodarki. Lider cyfrowej zmiany. Kobieta w fabryce.

 

FAKRO jest na drodze nieustannej transformacji cyfrowej. Automatyzacja procesów przyczyniła się do lepszej jakości pracy, a także zwiększenia efektywności i poprawy ergonomii. To nie tylko zmiany technologiczne, ale także mentalne otwarcie się na współczesne rozwiązania. Otrzymanie nagrody The Best of Industry 4.0, to nagroda dla kreatywnego i chętnego do podejmowania wyzwań zespołu – podsumowuje Wojciech Klimek.

 

Wydarzenie odbyło się w dniach 3-4 października w Katowicach.