Udostępnij

„FAKRO na sportowo” – pracownicy w sportowej rywalizacji

W sobotę 26 maja ponad 500 pracowników firmy FAKRO z zaangażowaniem uczestniczyło w rozgrywkach sportowych. Pracownicy rywalizowali ze sobą w kilku dyscyplinach. Osią rozgrywek był V Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezesa FAKRO, ale to nie wszystkie atrakcje.

V Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezesa FAKRO

Turniej piłkarski na trwałe wpisał w kalendarz imprez FAKRO. W rozgrywkach uczestniczą także pracownicy z zakładów zamiejscowych, w tym z zagranicy. Poziom emocji jakie towarzyszą rozgrywkom jest bardzo wysoki. W tym roku zmierzyło się ze sobą aż 12 drużyn – komentuje Marek Ściurka, koordynator futbolistów.

W jubileuszowym turnieju wygrała drużyna „Lwowskie Lwy” z ukraińskiej spółki FAKRO. Obok nich na podium stanęła również ekipa „Sandrew” (II miejsce), reprezentująca zakład mieszczący się w Rudniku nad Sanem oraz „Mocni Spiżowi Mielec” z zakładu WDF Milelec.

W ręce zwycięskiego zespołu trafił przechodni puchar Prezesa FAKRO, który został przekazany przez ubiegłorocznych mistrzów reprezentujących mielecki zakład.

W turnieju nagrodzono także najlepszego piłkarza, którym został Roman Poranka z drużyny „Lwowskie Lwy”. Tytuł najlepszego bramkarza „wybronił sobie” Daniel Forma z drużyny „Sandrew”.

Cieszy mnie fakt, że FAKRO ma swoją liczną reprezentację w piłce nożnej. Od lat jesteśmy Oficjalnym Partnerem Reprezentacji Polski w piłce nożnej. Pasja, emocje, rywalizacja, aktywność są to znaki rozpoznawczy zespołu FAKRO – dodał Janusz Komurkiewicz, członek zarządu ds. marketingu FAKRO.

Turniej Piłki Siatkowej

Wiele sportowych emocji dostarczyły także zmagania siatkarzy i siatkarek. Po wręcz całodziennych rozgrywkach uczestnicy wydarzenia poznali zwycięzców.

W kategorii „Kobiety” na czele podium stanęły „Napoleonki”, tuż za nimi „Poliuretanki” oraz „PCV- ki”. Mistrzami w siatkówce mężczyzn zostali kolejno – mistrzowie „Torsen”, laureaci II miejsca – „Zieloni Wymiatacze” oraz „DZP”, którzy wywalczyli III miejsce.

W tegorocznej edycji zgłosiło się aż 10 drużyn. Walka była niezwykle zacięta, ale wszystkiemu towarzyszyła miła i radosna atmosfera – komentują Wiesława Myjak i Jerzy Baran, koordynatorzy Turnieju w Piłce Siatkowej.

Turniej Badmintona

Po raz pierwszy w historii turnieju w palecie atrakcji zagościł badminton. Dyscyplina zyskała zainteresowanie dużej liczby uczestników – od najmłodszych, po nieco starszych. Konkurencja rozgrywana była na trzech boiskach w trzech kategoriach. Koordynatorem rozgrywek była Iwona Majoch.

W kategorii „Kobiety” mistrzowski tytuł wywalczyła Beata Rodak, za nią na podium stanęły koleżanki – zwyciężczyni 2 miejsca – Anna Dusza oraz laureatka 3 lokaty – Gabriela Dudek-Tokarczyk. W kategorii „Mężczyźni” zwycięstwo wywalczył Marek Ściurka, 2 miejsce przypadło w udziale Pawłowi Skierskiemu, a 3 lokatę zajął Sławomir Kwarciak. W kategorii dziecięcej zwyciężył Hubert Mordarski, II miejsce wywalczyła Agnieszka Sekuła, natomiast na trzeciej pozycji uplasował się Filip Tokarczyk.

Turniej Tenisa Stołowego

Tradycyjnie w ofercie sportowych atrakcji nie zabrakło Turnieju Tenisa Stołowego. Zawodnicy zmagali się ze sobą w kilku rundach. Koordynatorem rozgrywek był Jacek Sejud.

Wśród kobiet zwyciężyły Gabriela Dudek-Tokarczyk (I miejsce), Anna Sprysak (II miejsce) oraz Beata Chmielewska (III miejsce). W kategorii mieszanej numer 1 wywalczył Rafał Kulczyk, na drugiej pozycji znalazła się Agnieszka Woźniak, natomiast III miejsce przypadło w udziale Radosławowi Kalicińskiemu. Wśród dzieci niezawodne były: Tomasz Mikulec, laureat I miejsca, Filip Tokarczyk, który wywalczył II miejsce oraz Patryk Tokarczyk, laureat III miejsca.

I Zawody Pływackie

Ponad 40 osób wzięło udział w zawodach pływackich, które były novum w ofercie rozgrywek sportowych FAKRO.

Pracownicy FAKRO to nie tylko wytrawni piłkarze, siatkarze czy biegacze, to także pasjonaci pływania, którzy w basenie czuli się jak ryba w wodzie – komentuje Beata Martuś-Kołbon, koordynatorka zawodów.

Lista mistrzów pływania wygląda następująco:

W kategorii „Dziewczynki 2002-2005” wygrała Ewelina Kulczyk.

W kategorii „Dziewczynki 2006-2008” na podium stanęły: Patrycja Poręba (I miejsce), Katarzyna Kołbon (II miejsce) oraz Daria Hamiga (III miejsce).

W kategorii „Dziewczynki 2009-2011” wygrała Zofia Sadecka, na II miejscu stanęła Kamila Florek, a trzecią lokatę wywalczyła Zuzanna Chwast.

W kategorii „Chłopcy 2002-2005” wygrał Patryk Poręba, a zaraz za nim uplasowała się Bartłomiej Kuźma.

W kategorii „Chłopcy 2006-2008” na podium stanęli: Jakub Ogorzałek na I miejscu, za nim Jakub Balawejder i na III pozycji, Szymon Kopeć.

W kategorii „Chłopcy Szkoły Średnie” wygrał Karol Górski, a zaraz za nim znalazła się Mikołaj Kołbon.

W kategorii „Kobiety” wygrała Ewa Mazur, a kolejną lokatę zajęła Joanna Samek.

W kategorii „Mężczyźni” I miejsce zajął Marcin Leśniak, II miejsce wywalczył Witold Sadecki, a III – Mateusz Kozłowski.

Przeciąganie liny

Wielkie emocje wzbudziło przeciąganie liny. Zarówno kobiety jak i mężczyźni walczyli zacięcie i nie dawali za wygraną do samego końca.

Sportowa zabawa drużynowa zgromadziła tłumy kibiców, którzy dopingowali drużyny. Ostatecznie wygrały następujące reprezentacje.

Przeciąganie liny w kategorii „Kobiety”: I miejsce – „Klika Gawlika”, II miejsce – „Blondynki”,
III miejsce – „Siłaczki”.

Przeciąganie liny w kategorii „Mężczyźni”: I miejsce – „Bramus”, II miejsce – „FC Plastik”

Drużyny motywowała koordynatorka konkurencji – Bożena Witowska.

Wyniki konkursu „Zaczynamy kibicowanie”:

Miejsce 1: Wybrzeże klatki schodowej

Miejsce 2: Mielec 1

Miejsce 3: Mielec 2

Miejsce 4: 4 DZP

Miejsce 5: 5 LSD

Miejsce 6: Parafianie

Miejsce 7: Bad Boys

Miejsce 8: SANDREW

Miejsce 9: Malinówki

Miejsce 10: Cienkie Bolki

Pod hasłem „FAKRO na sportowo” pracownicy naszej firmy nie tylko aktywnie wypoczęli, ale także spędzili czas razem. Takie wydarzenia to doskonała okazja do tzw. naładowania akumulatorów, relaksu oraz spędzenia czasu w gronie osób, z którymi współpracujemy na co dzień. Cieszy nas sportowe zacięcie naszych zawodników oraz towarzyszący im duch sportowej rywalizacji. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, kibicom dziękujemy za motywujący zawodników doping. Wszystkim pracownikom życzymy zdobywania najwyższych lokat zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym! „Łączy nas FAKRO” podsumowuje Janusz Komurkiewicz.

Animacje dla dzieci

Sportowy event pracowników FAKRO i ich rodzin odbył się 26 maja br. na terenie Instytutu Kultury Fizycznej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu, która była współorganizatorem wydarzenia.