Udostępnij

FAKRO na rajdzie Climate Classic Polska

FAKRO na rajdzie Climate Classic Polska

 

Reprezentanci FAKRO wezmą udział w Cycling 4 Climate Polska – wyścigu kolarskim, którego głównym celem jest zwrócenie uwagi na ochronę klimatu i konieczność redukcji śladu węglowego. Rajd odbędzie się 28 maja br. w Trójmieście. Zaangażowanie FAKRO jest kolejną inicjatywą wypełniającą filozofię GO GREEN. W akcji udział wezmą partnerzy i pracownicy FAKRO.

 

Organizatorem rajdu Climate Classic jest fundacja Cycling 4 Climate, która posiada międzynarodowe doświadczenie w organizowaniu takich inicjatyw. Dotychczasowe edycje zostały zrealizowane m.in. w Holandii, Belgii i Francji.

 

Pierwsza edycja w Polsce odbędzie się 28 maja 2023 roku. Rowerzyści o zielonym sercu pojadą po Żuławach, rozpoczynając i kończąc rajd w Gdańsku. Podobnie jak w przypadku innych Climate Classic, długi dystans (100 i 250 km) jest metaforą kolektywnego wysiłku potrzebnego do spowolnienia zmian klimatu. Motto rajdu brzmi: “Razem damy radę. CZAS JEST NASZYM JEDYNYM WYZWANIEM!”

 

Rajdy z powodzeniem zjednoczyły kolarzy. Wszystko po to, aby zwrócić uwagę na problem podnoszenia się poziomu mórz, będący konsekwencją ocieplenia klimatu i topniejących lodowców. W Polsce, zmiany te będą odczuwalne poprzez częstsze ekstremalne temperatury, większe opady, zwiększoną częstotliwość i intensywność huraganów oraz częstsze susze.

 

FAKRO od początku jest blisko natury i ekologicznych rozwiązań. Projektujemy, planujemy i produkujemy z dbałością o środowisko naturalne. Oferowanie ekologicznych i energooszczędnych produktów jest wpisane w DNA naszej firmypodsumowuje Janusz Komurkiewicz, członek zarządu ds. marketingu FAKRO.