Udostępnij

FAKRO i Fundacja Pomyśl o Przyszłości obecne na Forum Ekonomicznym w Karpaczu

Wpływ pandemii na międzynarodową wymianę handlową, to aktualnie jedna z kluczowych kwestii polskich firm działających globalnie. Podczas tegorocznego Forum Ekonomicznego, które z powodu pandemii odbyło się w Karpaczu, nie mogło zabraknąć przedstawiciela FAKRO, czołowego producenta okien dachowych i Fundacji Pomyśl o Przyszłości. Jakub Zapała, wiceprezes Fundacji Pomyśl o Przyszłości reprezentował firmę i Fundację w ramach panelu „Różne oblicza polskich eksporterów”.

Polskie firmy działające globalnie stanowią siłę napędową polskiej gospodarki. Wzrost eksportu przekłada się na zwiększenie się PKB, co ma bezpośredni wpływ na średnie wynagrodzenia. Wybierając rodzime produkty wzmacniamy polską gospodarkę i budujemy własną zamożność. To szczególnie istotne w obecnej, trudnej dla wszystkich sytuacji związanej z pandemią – mówił podczas panelu Jakub Zapała.

Założona w 2010 roku przez prezesa FAKRO, Ryszarda Florka, Fundacja Pomyśl o Przyszłości zajmuje się rozwojem gospodarczym Polski poprzez budowanie kapitału społecznego i działania na rzecz wyrównywania szans polskich przedsiębiorstw w konkurowaniu na rynku unijnym. Fundacja jest także autorem portalu, www.polskiemarki.info, na którym konsumenci mogą sprawdzić czy dana marka jest polska.

FAKRO i Fundacja Pomyśl o Przyszłości obecne na Forum Ekonomicznym w Karpaczu

Forum Ekonomiczne w Karpaczu jest największą w Europie Środkowo-Wschodniej platformą spotkań, na której nie tylko dyskutuje się o bezpieczeństwie, perspektywach rozwoju gospodarczego, współczesnych wyzwaniach i przezwyciężaniu kryzysów, ale także przedstawia konkretne rozwiązania i innowacyjne idee. Forum odbyło się w dniach 8 – 10 września br.