Udostępnij

FAKRO modne w 2017 roku

Greenery kolorem 2017 roku wg Pantone Color Institute

Kolor Greenery (15-0343) to soczyste zabarwienie liści i traw, które optymistycznie nastraja, dodaje witalności i uspakaja. Kojarzy się z bliskim kontaktem z harmonią, naturą, nowym początkiem i pasją. Barwa wolności, nadziei i ekologii została doceniona przez Pantone Color Institute i ogłoszona kolorem 2017 roku. W symbolikę Greenery doskonale wpisuje się charakter FAKRO, ponieważ cechy, które reprezentuje kolor zielony kształtują filozofię firmy od początku jej działalności. To podejście ma swoje odzwierciedlenie w logotypie, który pozostając w nieco innym odcieniu zieleni idealnie definiuje profil działalności FAKRO.

Zielony, jak pasja i ekologia

FAKRO dzięki zaangażowaniu, świeżemu spojrzeniu i pasji tworzenia nietuzinkowych rozwiązań obecnie jest światowym wiceliderem na rynku okien dachowych. Firma nieustannie jest blisko natury i mocno jest związana z tematyką ochrony środowiska i ekologii samej w sobie. Produkty FAKRO konstruowane są ze szczegółową analizą wpływu na naturę. W ten sposób firma przyczynia się do równoważenia bilansu energetycznego budynków oraz do ochrony nieodnawialnych zasobów Ziemi. FAKRO pozyskuje drewno z lasów o planowanej gospodarce leśnej oraz wykorzystuje w procesie produkcji ekologiczne materiały nie zawierających szkodliwych substancji.

Zielony kolorem innowacji

Zielony jest silnie utożsamiany z ekologią i naturą. Jednakże często odzwierciedla innowacyjne rozwiązania poprzez niosącą ze sobą odwagę, siłę i nowoczesność. Jako emocjonalny nośnik pionierskiego ducha niejednokrotnie jest wykorzystywany jako wiodąca barwa różnego rodzaju przekazu.

Odżywcza zieleń we wnętrzu

Firma zachęca do wykorzystywania zielonych akcentów we wnętrzach, z uwagi na ich działanie odprężające oraz motywujące. FAKRO proponuje szeroką gamę dodatków wewnętrznych, których ożywcza zieleń znajdzie doskonale zastosowanie w pomieszczeniu zacisza domowego. Dobrym rozwiązaniem jest także wykorzystanie zieleni w pomieszczeniach biurowych, gdzie pozytywnie wpłynie na koncentrację, pobudzi kreatywność oraz chęć do działania.

Zielony symbolem trwałości

Zielony w otoczeniu długotrwale działa na nasz pozytywny nastrój. Długotrwałość pozytywnego oddziaływania koloru zielonego urasta do rangi symbolu i bezpośrednio nawiązuje do trwałości i jakości produktów FAKRO. Parametry techniczne okien dachowych FAKRO pozostają doskonałe przez długie lata użytkowania, dzięki czemu na poddaszu czujemy się tak samo dobrze jak w otoczeniu koloru zielonego.

Kolor zielony jest mocno utożsamiany z firmą FAKRO, jej produktami, filozofią i strategią.

"Zieleń wybucha z pełną mocą w 2017 roku dając nam upragnioną chwilę wytchnienia od burzliwego środowiska społecznego i politycznego. Zaspokajając rosnące pragnienie odmłodzenia i ożywienia, zieleń symbolizuje wyższy cel jakim jest powrót do natury."- Leatrice Eiseman, Dyrektor Wykonawczy Instytutu Pantone Color (źródło: http://www.pantone.com/color-of-the-year-2017)

Źródło zdjęcia: http://www.pantone.com/press-release-pantone-unveils-color-of-the-year-2017-pantone-15-0343-greenery