Udostępnij

FAKRO liderem rankingu Firm Rodzinnych Forbes

Firma FAKRO znalazła się w gronie laureatów II edycji rankingu miesięcznika Forbes - Forum Firm Rodzinnych 2019, zajmując 1 miejsce w kategorii firmy rodzinne z przychodem powyżej 100 mln. zł w woj. małopolskim. Dyplom uznania w imieniu firmy odebrały Krystyna Kronenberger, współwłaściciel FAKRO oraz Bożena Damasiewicz, Dyrektor Biura Zarządu FAKRO.

FAKRO od momentu powstania w 1991 roku, aż do dzisiaj to w całości prywatna polska firma rodzinna. Z małej rodzinnej firmy właściciele stworzyli międzynarodową korporację, która dziś zajmuje pozycję wicelidera na światowym ryku okien dachowych. Bardzo mnie cieszy to wyróżnienie. Główna siedziba firmy mieści się w Nowym Sączu. To ogromna radość rozwijać lokalną gospodarkę. Dziękujemy za to wyróżnienie. Warto jednak pamiętać, że FAKRO działa globalnie przyczyniając się do rozwoju polskiej gospodarki, sprawiając, że polska marka jest rozpoznawalna na całym świecie – komentuje Krystyna Kronenberger, współwłaściciel FAKRO.

FAKRO jest firmą rodzinną, bardzo się tym szczycimy, dlatego też wartość ta została uwzględniona w naszej Polityce Jakości. Wprowadzając zarządzanie poprzez procedury, które dotyczą wszystkich sfer, zarówno sprzedaży, marketingu czy zakładania nowych firm nabyliśmy cechy korporacji. Jednocześnie, udało nam się przy tym zachować przewagi firm rodzinnych. Szybkość i elastyczność w podejmowaniu decyzji, korygowanie planów w zależności od rozwoju sytuacji, to nasza siła - wyjaśnia Bożena Damasiewicz, dyrektor Biura Zarządu FAKRO.

Ogłoszenie wyników II edycji rankingu Forum Firm Rodzinnych Forebs odbyło się 19 listopada br. w Hotelu Starym w Krakowie. Wśród wyróżnionych firm znalazły się także firmy Motorol, Koral, Oknoplast czy Emiter. Ranking Forbes został opublikowany 29 sierpnia wraz z nowym numerem Forbe's. Dostępny jest również na stronie Magazunu Forbes'a.