Udostępnij

FAKRO kontynuuje współpracę ze Stowarzyszeniem VeloAktiv

Początkiem czerwca w siedzibie FAKRO gościliśmy wyjątkowych Mistrzów. Przedstawiciele Stowarzyszenia VeloAktiv przyjęli zaproszenie, aby podpisać umowę, dzięki której FAKRO już drugi rok wpierać będzie pasjonatów sportu propagując go wśród osób niepełnosprawnych. Nie ma rzeczy niemożliwych, taka dewiza przyświeca zarówno firmie jak i sportowcom, którzy mimo ograniczeń w życiu codziennym, dzielnie walczą i osiągają ambitne cele.

VeloAktiv to Stowarzyszenie zrzeszające grupę sportowców wyczynowych jak i amatorów, których celem jest edukacja w zakresie rehabilitacji fizycznej, psychicznej, społecznej oraz zawodowej wśród osób niepełnosprawnych. Udowadniają, że poprzez aktywność sportową, integrację społeczną i grupowe wsparcie, osoby dotknięte niepełnosprawnością otrzymują wyrównane szanse w życiu osobistym i społecznym. Stowarzyszenie prowadzi 3 sekcje: kolarstwo ręczne, narciarstwo zjazdowe i narty wodne i w każdej z nich łamie stereotypy i pokazuje siłę i wolę walki, budując wiarę w siebie wśród swoich członków.

Podczas podpisania umowy, w FAKRO obecni byli: Rafał Szumieć, Prezes Stowarzyszenia VeloAktiv, Marek Wiśniewski, uprawiający kolarstwo ręczne oraz Janusz Komurkiewicz, Członek Zarządu ds. Marketingu w FAKRO. Zaraz po podpisaniu umowy zawodnicy wyruszyli na zawody w słowackim Puchovie. Za nimi pełne sukcesów dwa wyścigi, w których udział wzięło siedmiu zawodników, zyskując siedem medali podczas owocnego weekendu Handbikerów VeloAktiv.

Cieszymy się, że możemy wspierać takiego ducha walki i determinacji.