Udostępnij

FAKRO jedynym w Polsce „Liderem ESG” w Konkursie Pracodawca Godny Zaufania

FAKRO jedynym w Polsce „Liderem ESG” w Konkursie Pracodawca Godny Zaufania

 

Firma FAKRO została Laureatem Konkursu Pracodawca Godny Zaufania w kategorii „Lider ESG”. Komisja Konkursowa doceniła FAKRO za działania i projekty z zakresu programów wprowadzania założeń strategii zrównoważonego rozwoju i zmian w kulturze przedsiębiorstwa. 

 

Nasza wizja przyszłości oparta jest na zrównoważonym rozwoju i ciągłym doskonaleniu. Dążymy do tworzenia innowacyjnych, ekologicznych i funkcjonalnych rozwiązań, które przyczyniają się do poprawy jakości życia i środowiska. Jesteśmy dumni z naszych osiągnięć. Jednocześnie cały czas podejmujemy nowe wyzwania. Projektujemy, planujemy i produkujemy z dbałością o środowisko naturalne. Taka jest właśnie filozofia GO GREEN FAKRO. W FAKRO od lat koncentrujemy się na dążeniu do zrównoważonego rozwoju. Skupiamy się na konkretnych celach. Mamy wyliczoną wielkość emisji  śladu węglowego zakresu I i II prowadzonej przez nas działalności. Stale monitorujemy i wprowadzamy działania redukujące nasz ślad węglowy – komentuje odbierający nagrodę Janusz Komurkiewicz, członek zarządu ds. marketingu FAKRO.

 

„Pracodawca Godny Zaufania” to inicjatywa, zapoczątkowana przez liczne grono organizacji pozarządowych, think thanków oraz uczelni. Celem Konkursu jest nagradzanie i promowanie firm, które realizują ciekawe i innowacyjne projekty z zakresu polityki pracowniczej.

 

Konkurs promuje dobre wzorce pracodawcy, m.in. społeczne zaangażowanie, wolontariat pracowniczy, dostępność i inkluzywność firmy. W dzisiejszych czasach odpowiedzialne społecznie przedsiębiorstwa rozwijają także programy stażowe, edukują swoich pracowników i dbają o ich zdrowie.

 

Uroczyste wręczenie nagród Konkursu Pracodawca Godny Zaufania odbyło się podczas gali, 8 listopada br. w Warszawie. Zostało poprzedzone debata ekspercką „Trust@work – czy wzajemne  zaufania w relacji pracownik-pracodawca jest możliwe i jak to osiągnąć?”, w której firmę FAKRO reprezentował Janusz Komurkiewicz.