Udostępnij

FAKRO inspiruje - konferencja

FAKRO inspiruje, pod takim hasłem w dniach 4 -7 marca 2015 roku odbyła się konferencja szkoleniowa dla uczestników konkursu architektonicznego New Vision of the Loft 3 organizowanego przez firmę FAKRO i magazyn architektoniczny A10.  
 

FAKRO inspiruje - konferencja

FAKRO inspiruje - konferencja
W organizowanej przez firmę FAKRO, czołowego producenta okien dachowych i schodów strychowych konferencji, udział wzięli architekci z Włoch, Macedonii, Polski, Węgier oraz Rumunii. Spotkanie swoją obecnością zaszczyciła Indira van't Klooster – redaktor naczelna magazynu A10 oraz przewodnicząca Jury konkursowego.  

 

 

 

W programie konferencji przewidziano zwiedzanie firmy FAKRO, uczestnicy mieli okazję zobaczyć proces projektowania i wytwarzania okien dachowych. Ważnym punktem programu był panel dyskusyjny poświęcony podsumowaniu konkursu. Spotkanie otworzył Sławomir Gawlik, Dyrektor Marketingu FAKRO, przedstawiając krótką prezentację na temat prowadzonych przez firmę działań dotyczących współpracy ze środowiskiem architektów. Następnie głos zabrała Indira van't Klooster omawiając poprzednie edycje konkursu oraz rolę zrównoważonego budownictwa w architekturze. Podczas panelu odbyła się uroczystość wręczenia zwycięzcom konkursu New Vision of the Loft 3 dyplomów. Na zakończenie goście zaprezentowali własne prace oraz podzielili się z uczestnikami projektami, nad którymi obecnie pracują.

Zwiedzanie firmy FAKRO

Na uczestników konferencji czekał także szereg lokalnych atrakcji. Siedziba firmy FAKRO mieści się w Nowym Sączu. Tutejsze okolice to region niezwykle bogaty w oryginalną kulturę, obrzędy i zwyczaje. Uczestnicy konferencji mieli okazję przekonać się o tym zwiedzając dwie z licznych na tym terenie cerkwi, znajdującą się na liście UNESCO cerkiew w Powroźniku oraz tę w Szczawniku. Sądecczyzna to także region bogaty w zimowe atrakcje. Goście mieli okazję spróbować swoich sił próbując jazdy na sankach, skuterach śnieżnych i trikke-skki. Po atrakcjach na świeżym powietrzu goście zwiedzili kopalnię soli w Wieliczce.

Atrakcje

Uczestnicy konferencji opuszczali Nowy Sącz z uśmiechem na ustach. Zadowoleni i wypoczęci, pełni nowych kreatywnych pomysłów, na wykorzystanie produktów FAKRO w kolejnych projektach.

 

Spotkania dla architektów uczestniczących w konkursie to już tradycja. Konferencja w siedzibie firmy FAKRO odbyła się po raz trzeci. Z radością czekamy na kolejną. Zapraszamy wszystkich architektów do przesyłania prac konkursowych do nowej edycji konkursu FAKRO inspires space for new visions. Czekamy na Państwa prace. – podsumowała Małgorzata Respekta-Paszkiewicz, Specjalista ds. Współpracy z Architektami w firmie FAKRO.

Konferencja FAKRO Inspiruje