Udostępnij

FAKRO dołącza do podziękowań dla Ilony Antoniszyn-Klik
2015-07-17

23 czerwca br. podczas spotkania przedstawicieli Konsorcjum POLSKIE OKNA I DRZWI z Iloną Antoniszyn-Klik, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki, Prezes POiD, Janusz Komurkiewicz, wręczył Pani Wiceminister szczególną nagrodę – Orła Polskiej Stolarki.

FAKRO dołącza do podziękowań dla Ilony Antoniszyn-Klik

Nagroda przyznana Wiceminister Ilonie Antoniszyn-Klik to dowód uznania i wdzięczności za aktywną działalność na rzecz rozwoju tego sektora rodzimej gospodarki, a szczególnie za efektywną współpracę i wsparcie przy realizacji „Branżowego Programu Promocji POLSKIE OKNA I DRZWI”.

Do podziękowań za zaangażowanie w promocję Polski jako potęgi w produkcji okien i drzwi w Europie dołączyła firma FAKRO, jedna z najbardziej innowacyjnych polskich firm, która dziś wytycza nowe kierunki rozwoju dla międzynarodowej branży okien dachowych. O potędze Polski w produkcji okien i drzwi w Europie zadecydowało wiele czynników. Po pierwsze Polska ma wielu utalentowanych przedsiębiorców. Przykładem jest firma FAKRO która odnotowała spektakularny sukces na rynku globalnym. Na rzecz rozwoju produktów FAKRO pracuje ponad 100 inżynierów. Firma do wielu krajów świata eksportuje nie tylko okna dachowe, ale także myśl twórczą polskich inżynierów. Po drugie zaangażowanie polskich pracowników, najlepszych specjalistów na świecie. A po trzecie włączenie się w promocję branży stolarki polskiego rządu czego dowodem jest działalność pani Wiceminister Ilony Antoniszyn-Klik. Za co w imieniu firmy FAKRO serdecznie dziękuję. – skomentował Janusz Komurkiewicz, Członek Zarządu FAKRO, Prezes POiD.

 

 

Sektor stolarki budowlanej to jedna z kluczowych branż w całym Branżowym Programie Promocji, uznana za „polską specjalność eksportową”. Ministerstwo Gospodarki już od wielu lat jest cennym partnerem Związku Polskie Okna i Drzwi. Resort ten intensywnie wspiera działania podejmowane przez POiD, m.in. w ramach zakończonego już „Branżowego Programu Promocji POLSKIE OKNA I DRZWI” na lata 2013-2015 czy kolejnych edycji Kongresu Stolarki Polskiej. Ogłoszenie tegorocznych laureatów i wręczenie statuetek Orłów Polskiej Stolarki miało miejsce 21 maja, podczas VI Kongresu Stolarki Polskiej. Z przyczyn formalnych, Wiceminister Ilona Antoniszyn-Klik nie mogła jednak tego dnia odebrać nagrody.