Udostępnij

FAKRO podczas Coding Night w sądeckim Elektryku

FAKRO podczas Coding Night w sądeckim Elektryku

 

Zespół Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Nowym Sączu już po raz IV zaprosił swoich uczniów do udziału w maratonie programistycznym „Coding Night”, podczas którego uczniowie tej szkoły w 15  zespołach pracowali nad opracowaniem gotowego rozwiązania informatycznego.

Do udziału w „Coding Night” w Elektryku zgłosiło się aż 60 uczniów, którzy w kilkuosobowych zespołach kodowali tysiące linijek szukając najlepszych i najciekawszych rozwiązań w wybranej kategorii. Do wyboru były trzy możliwości: gra mobilna, aplikacja wspomagająca działania humanitarne lub inteligentny system zarządzania energią w budynkach. Liczył się pomysł, kreatywność, wykonanie i wiedza z zakresu kodowania. Jak wskazuje nazwa wydarzenia – kodowanie trwało całą noc, podczas której uczniowi w największym skupieniu pracowali nad swoimi pomysłami.

Umiejętność programowania jest coraz bardziej pożądana na rynku pracy. W dzisiejszym świecie wiele zawodów wymaga znajomości podstaw programowania, a ich posiadanie może otworzyć różnorodne możliwości zawodowe. Dodatkowo programowanie zmusza do logicznego myślenia, rozwiązywania problemów i kreatywności oraz pozwala lepiej zrozumieć działanie technologii, z których korzystamy na co dzień - komentuje Bożena Damasiewicz, Dyrektor Biura Zarządu FAKRO, która była obecna podczas uroczystego otwarcia wydarzenia i przywitania uczestników.

Z ramienia FAKRO w komisji wybierającej najlepszy projekt zasiedli programiści: Daniel Nieć oraz Pancerz Tomasz. W dzisiejszych czasach programowanie jest niezwykle istotne w wielu dziedzinach, od rozwoju oprogramowania po analizę danych, sztuczną inteligencję, czy rozwój aplikacji mobilnych. Programiści odgrywają kluczową rolę w kształtowaniu przyszłości technologicznej – podkreśla Tomasz Pancerz.

Maraton programistyczny odbył się w dniach 1-2.12.2023 r.  w budynku Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Nowym Sączu.