Udostępnij

Dzień Otwarty w FAKRO

FAKRO, światowy wicelider w produkcji okien dachowych, świętuje Jubileusz 25-lecia. Jedną z licznych inicjatyw związanych z ćwierćwieczem istnienia firmy było zwiedzanie nowosądeckiej siedziby FAKRO. W zwiedzaniu zakładu uczestniczyli pracownicy firmy wraz z rodzinami, łącznie prawie 500 osób. Największą frajdę mieli najmłodsi, ale nie tylko...

Podczas Dnia Otwartego pracownicy FAKRO wraz z rodzinami odwiedzili kilka kluczowych punktów na terenie zakładu. Trasa wycieczki wiodła m.in. przez: przygotowanie profili, okna tworzywowe, elementy metalowe, budowę maszyn i utrzymanie ruchu. Na koniec przedstawiono zwiedzającym rodzaje okien i produkty marki FAKRO oraz korzyści wynikające z ich użytkowania. Duże zainteresowanie wzbudziła także prezentacja o firmie w formacie 3D.

Dzień Otwarty FAKRO był kolejną uroczystością w ramach 25 - działalności firmy. Cieszy nas tak duże zainteresowanie i ogromna frekwencja. Uśmiechy najmłodszych były dla nas dużą nagrodą i sygnałem, że tego typu inicjatywy są wartościowe, integrują zespół i tworzą wieź wspólnoty – komentuje Małgorzata Ogorzałek, kierownik projektu.

Na trasie zwiedzania, goście, wysłuchali także opowieści na temat specyfiki pracy pracowników poszczególnych wydziałów oraz poznali etapy procesu produkcyjnego. Najmłodsi wzięli udział w konkursach. Ci, którzy wykazali się największą wiedzą otrzymali słodki upominek. Dla wszystkich dzieci organizatorzy przygotowali artykuły plastyczne i pamiątkowe dyplomy.

Największą furorę zrobił jednak „FAKRUŚ” (pluszowy żółwik FAKRO), który z wielką sympatią witał i żegnał zwiedzających.

Dzień obfitował w atrakcje i był okazją do poznania przez dzieci miejsca pracy swoich rodziców. Dzieci z ciekawością spacerowały po filmie. Dowiedziały się np., że największe okno na PVC ważyło 220 kg! – dodaje Dominiki Brzóska, jedna z organizatorek Dnia Otwartego.

Kolejną okazją do wspólnego świętowania Jubileuszu FAKRO w gronie pracowników i ich rodzin będzie Majówka, która odbędzie się 14 maja br.