Udostępnij

Dzieci pracowników FAKRO bajkowo rozpoczęły ferie

28 stycznia 2017r. sala gimnastyczna Gimnazjum nr 5 w Nowym Sączu zamieniła się w bajkowy świat małych księżniczek i rycerzy. Tym razem hasłem przewodnim organizowanej od lat zabawy dla dzieci pracowników FAKRO był Bal Zamkowy. Ze względu na dużą liczbę uczestników podzieliliśmy bal na dwie tury. Łącznie w zabawie wzięło udział 460 dzieci. Cieszymy się, że w tak przyjemnej atmosferze najmłodsi rozpoczęli ferie – wyjaśnia Bożena Damasiewicz, dyrektor Biura Zarządu FAKRO, pomysłodawczyni i koordynator imprezy.

Dekorowanie tekturowych zamków, animacje, malowanie twarzy, modelowanie balonów, to tylko część atrakcji, która czekała na uczestników zabawy. Szczególnym zainteresowaniem najmłodszych cieszyły się zabawy na dmuchanych skakańcach. Nie mogło zabraknąć również św. Mikołaja, który obdarował każde dziecko prezentami. O dekorację sali, gry i zabawy zadbali Animatorzy Sursum Corda. Już po raz czwarty realizujemy bal karnawałowy dla dzieci pracowników FAKRO. Największą nagrodą są dla nas uśmiechnięte twarze dzieci. Cieszymy się z tej współpracy. Całkowity dochód spółki wspiera działalność dobroczynną Stowarzyszenia Sursum Corda. To piękne, że dzieci bawiąc się, jednocześnie pomagają – skomentowała Joanna Bodziony, specjalista ds. animacji Sursum Corda.

W Balu Karnawałowym mogły uczestniczyć dzieci w wieku od 2 do 13 lat. W tym roku z inicjatywy działu Zarządzania Kadrami po raz pierwszy zorganizowano atrakcję dla starszych dzieci i młodzieży. Młodzież powyżej 13 roku życia zaprosiliśmy na seans filmowy do Kina Sokół. Zaplanowaliśmy dwa seanse, Monster Trucks i Assassin’s Creed, skierowany dla młodzieży od 15 roku życia. – wyjaśnia Marta Lach, specjalista ds. Osobowych w firmie FAKRO. Dodatkowo na każdego czekał specjalny zestaw widza. Łącznie w kinie pojawiło się 125 dzieci pracowników FAKRO. Mamy nadzieję, że seanse filmowe na stałe wpiszą się w kalendarz imprez kulturalnych firmy – dodaje.

Bal Karnawałowy i seanse filmowe dla dzieci pracowników FAKRO, to poza dobrą zabawą i integracją także okazja do współpracy z dostawcami. Racjonalizm gospodarczy to hasło dobrze znane pracownikom FAKRO. Założona przez prezesa FAKRO, Ryszarda Florka, Fundacja Pomyśl o Przyszłości, od ponad sześciu lat zajmuje się budowaniem świadomości ekonomicznej Polaków. Wybierając dostawców słodyczy, puzzli, kina czy organizatorów, tak jak w przypadku Sursum Corda, zwracaliśmy uwagę na to, by były to polskie rodzime firmy, oferujące polskie produkty. Świadomie uczestniczymy w budowaniu dobrobytu w regionie – tłumaczy Bożena Damasiewicz, dyrektor Biura Zarządu i prezes Fundacji Pomyśl o Przyszłości.