Udostępnij

Doktoranci z całej Polski odwiedzili FAKRO

Sezon szkoleniowy w FAKRO rozpoczął się pełną parą. Do Nowego Sącza, siedziby czołowego producenta okien dachowych i schodów strychowych, co roku w sezonie jesienno-zimowym przyjeżdżają goście reprezentujący różne grup zawodowe, w tym także przedstawiciele świata nauki. 27.09 br. z wizytą w firmie pojawili się doktoranci i doktorzy z całej Polski.

Każdego roku Wydział Inżynierii Metali i Informatyki Przesyłowej AGH organizuje w Rytrze ogólnokrajową konferencję naukową pt. „Szkoła Inżynierii Materiałowej SIM”. Stałym i bardzo ważnym punktem programu konferencji jest zwiedzanie Sądecczyzny i związanych z nią ważnych ośrodków kultury i biznesu. Cieszymy się bardzo, że mogliśmy w tym roku odwiedzić firmę FAKRO – mówi dr hab. inż. Piotr Bała, profesor AGH, opiekun naukowy  i organizator Konferencji.

Odwiedzająca nas grupa miała okazję poznać historię firmy, jej asortyment. Nasi goście byli zaskoczeni jak szeroką gamę produktów oferuje firma. Każdy kojarzy FAKRO z oknami dachowymi, ale już nie każdy wie, że jesteśmy wiceliderem na światowym rynku schodów strychowych, mamy w swojej ofercie okna do dachów płaskich czy ekskluzywne okna pionowe marki InnoviewLine – komentuje Piotr Michalik, kierownik zespołu ds. technicznej obsługi szkoleń, opiekun grupy.

Uczestnicy konferencji mieli także okazję posłuchać i zobaczyć jak wygląda praca w Dziale Badań i Rozwoju i jak wygląda produkcja okien dachowych „od kuchni”.