Udostępnij

Debata FAKRO i Roberta Koniecznego na 4 Design Days

Pod koniec stycznia, w Katowicach, odbyło się święto architektury i designu 4 Design Days. To wielkie wydarzenie w świecie architektury, designu i nieruchomości. Obecność przedstawicieli FAKRO oraz stoiska firmy, pozwoliła na zaprezentowanie produktów i nawiązanie wartościowych relacji biznesowych. W czasie targów odbywały się debaty, podczas których omawiano największe wyzwania zrównoważonego budownictwa.

Największe we Wschodniej Europie międzynarodowe targi 4DD już od 2016 roku są niezwykle ważnym miejscem na mapie polskiej architektury. Ściągają przedstawicieli branży nieruchomości, architektury, wnętrz i wzornictwa. Pierwsze dwa dni przeznaczone były na kilkadziesiąt paneli dyskusyjnych, w których wzięło udział ponad 230 prelegentów z kraju i zagranicy.

Wśród prelegentów biorących udział w dyskusji na temat neutralności klimatycznej w budownictwie znaleźli się Janusz Komurkiewicz, Członek Zarządu ds. Marketingu FAKRO i architekt Robert Konieczny, ambasador marki. Analizowano długoterminową strategię renowacji oraz jej cele i rolę w zielonej transformacji budynków. Równie ważnym, poruszanym aspektem była rola inwestorów, wykonawców i architektów w dekarbonizacji budownictwa. Na stosiku FAKRO zaprezentowana została kolekcja INNOVIEW, czyli ekskluzywna stolarka pionowa do nowoczesnych domów.

„Bardzo cenimy możliwość wymiany myśli i doświadczeń z grupą architektów. Nasze zawody wzajemnie się przenikają, więc zrozumienie i dyskusja w temacie wyzwań współczesnego budownictwa ma ogromne znaczenie. Cieszymy się, że razem z naszym ambasadorem Robertem Koniecznym mogliśmy poruszyć tak istotną kwestię jaką jest neutralność klimatyczna budynków i wyzwania przyszłości. Bogatsi o nową wiedzę stale udoskonalamy nasze produkty.” – mówił Janusz Komurkiewicz.