Udostępnij

Certyfikacja FAKRO i nagroda dla ODPOWIEDZIALNEGO PRACODAWCY podczas Carbon Footprint Summit 2022

FAKRO uczestniczyło w międzynarodowym szczycie klimatycznym – Carbon Footprint Summit 2022. Obecność firmy podczas wydarzenia wiązała się przede wszystkim z otrzymaniem certyfikatu CARBON FOOTPRINT APPROVED oraz nagrody Carbon Footprint Challange Awards w kategorii ODPOWIEDZIALNY PRACODAWCA.

Carbon Footprint Summit to miejsce interdyscyplinarnego dialogu oraz platforma wymiany pomiędzy przedstawicielami nauki, zrównoważonego biznesu, aktywizmu klimatycznego i społeczeństwa w celu budowania świadomości proklimatycznej.

 

Certyfikacja FAKRO i nagroda dla ODPOWIEDZIALNEGO PRACODAWCY podczas Carbon Footprint Summit 2022

 

ESG - wizerunek, obowiązek czy przemyślana strategia rozwoju?

Janusz Komurkiewicz, członek zarządu ds. marketingu wziął udział w panelu dyskusyjnym pt. “ESG - wizerunek, obowiązek czy przemyślana strategia rozwoju?”

Zielony kolor, zawarty w logo FAKRO towarzyszy nam od samego początku powstania firmy, a kojarzona z nim ekologia to aspekt, który przenika każdy etap naszego rozwoju. Taka jest właśnie filozofia GO GREEN w firmie FAKRO. Projektujemy, planujemy i produkujemy z dbałością o środowisko naturalne – mówił Janusz Komurkiewicz.

 

Certyfikat CARBON FOOTPRINT APPROVED

Pierwszym produktem, który został odznaczony certyfikatem CARBON FOOTPRINT APPROVEDokna GREENVIEW firmy FAKRO

Znak towarowy CFA przyznawany jest produktom i usługom, które przeszły pozytywnie analizę procesu wytworzenia produktu i usługi. Filarami analizy są: energia, transport, utylizacja, zrównoważony rozwój oraz działalność społeczna.

Jak wskazuje certyfikująca kapituła, certyfikat uwiarygadnia działania organizacji na rzecz ograniczenia śladu węglowego wytwarzanych produktów i usług, potwierdza zaangażowanie na rzecz celów zrównoważonego rozwoju, a także poświadcza realizowanie założeń gospodarki o obiegu zamkniętym.

Filary wzięte pod uwagę w procesie certyfikacji wskazały, że podejmowane przez nas proekologiczne decyzje oraz przyświecająca nam filozofia GO GREEN są realnie obecne w różnych obszarach naszej działalności. Cieszymy się, że doceniono nasze okno dachowe GREENVIEW – uzupełnia Janusz Komurkiewicz.

 

Okno dachowe GREENVIEW

Okno dachowe GREENVIEW to połącznie najlepszych cech, wyjątkowej termoizolacyjności, funkcjonalności i najwyższej estetyki.

Nowa konstrukcja z trzyszybowym pakietem oraz wyższy profil skrzydła, wpływają na niższe zużycie energii potrzebnej do ogrzania domu. Kołnierz uszczelniający w wersji Thermo dodatkowo poprawia energooszczędność okna.

Okno GREENVIEW standardowo posiada system topSafe, który znacznie podnosi odporność okien dachowych na włamanie oraz chroni je przed otwarciem podczas przypadkowego nadepnięcia na skrzydło. Ponadto posiada antywłamaniowy pakiet szybowy, który dodatkowo posiada laminowaną szybę akustyczną, dzięki czemu okno ma zdecydowanie lepsze właściwości akustyczne, chroniąc wnętrze przed hałasem z zewnątrz.

Konstrukcja nowego okna, oraz nowoczesny kształt na nowo zaprojektowanego oblachowania sprawiają, że wygląda ono bardzo nowocześnie i designersko. Szary kolor oblachowania nowej linii okien FAKRO idealnie pasuje do najbardziej popularnych pokryć dachowych.

 

ODPOWIEDZIALNY PRACODAWCA

Pod koniec konferencji pierwszego dnia Carbon Footprint Summit 2022 wręczono statuetki w ramach Carbon Footprint Challange Awards. FAKRO otrzymało nagrodę w kategorii ODPOWIEDZIALNY PRACODAWCA – za odpowiedzialne i konsekwentne działania w kierunku budowania dobrostanu pracowniczego.

Jako organizacja kreujemy – z myślą o naszych pracownikach –  szereg akcji CSR’owych, mających na celu budowanie kultury organizacyjnej, ducha zespołu oraz zachęcanie do aktywnych form spędzania czasu w gronie zarówno swoich kolegów z pracy, jak i rodzin – podsumował Janusz Komurkiewicz.

Laureaci w pozostałych kategoriach to, AMS (Innowacja technologiczna),  Rodzice dla klimatu (Promotor wiedzy i nauki), Gmina Zielonki (Zielona Gmina), Pani od odpadów (EKO Influencer roku).

Laureatom zostały wręczone statuetki, specjalnie przygotowane przez Oldtree- lokalnego artystę rzemieślnika, z poszanowaniem zasobów i pasję. Zostawiają po sobie tylko dobry ślad.

Wydarzenie odbyło się 7 i 8 października w Krakowie. Organizatorem była Carbon Footprint Fundation.

Zachęcamy do obejrzenia relacji z pierwszego dnia wydarzenia z dużym udziałem FAKRO: