Udostępnij

Biznes odpowiedzialny społecznie

W dniu 24 lutego 2022 roku Stolarka VIP, portal stolarki otworowej, zorganizował Galę dla leaderów działań CSR w środowisku branżowym. Była to pierwsza edycja programu, a uroczystość odbyła się na zamku w Gniewie.

Społeczna odpowiedzialność biznesu, idea propagowana od wielu lat, w końcu zbiera realne żniwo. Dla przedsiębiorców jest już naturalną częścią działalności to, aby dbać o równe prawa pracowników, środowisko naturalne, społeczność lokalną. Podczas Gali w Gniewie wręczono statuetki twórcom najlepszych projektów o charakterze społecznym. Wyróżniono firmy współpracujące z fundacjami, ekspertami, architektami i ekologami.

Wśród laureatów znalazła się firma FAKRO, w której przypadku doceniono zaangażowanie w stworzenie Fundacji Pomyśl o Przyszłości. Fundacja, na co dzień zajmuje się propagowaniem racjonalizmu gospodarczego, promowaniem polskich firm i kreowaniem postaw przedsiębiorczości. 24 lutego okazał się dla Fundacji nie tylko datą wyróżnienia, ale również rozszerzenia spectrum działalności. Od początku wojny w Ukrainie Fundacja Pomyśl o Przyszłości organizuje konwoje humanitarne za wschodnią granicę Polski oraz zajmuje się zakwaterowaniem i koordynacją pobytu osób uciekających przed wojną do naszego kraju.

Wszyscy laureaci są świadomi służebnej roli biznesu – ważne, by być nie tylko dla branży, ale dla szerokiego grona odbiorców, środowiska i nauki. To dzięki takim jak oni wizjonerom, którzy myślą i kreują przyszłość, możemy dbać o dalszy los naszej planety.