Udostępnij

Produkty FAKRO w „BARGEWORK – BIURO NA WODZIE”
2014-07-16

 

Tegoroczny V Kongres Stolarki Polskiej to ważne wydarzenie dla producentów. Podczas Kongresu dyskutowano na temat sytuacji polskiej stolarki na rynkach zagranicznych oraz o tym jak ważne jest budowanie silnej marki.


Dla producentów stolarki budowlanej bardzo ważna jest też współpraca z architektami, dlatego Kongres stał się miejscem oficjalnego ogłoszenia wyników konkursu „BARGEWORK – BIURO NA WODZIE”. Celem konkursu było stworzenie nowego znaku rozpoznawczego Warszawy poprzez zaprojektowanie pierwszego w Polsce biurowca, który w całości znajduje się na wodzie. Budynek ma za zadanie urozmaicić architekturę miasta w taki sposób, żeby stolica Polski dołączyła do kilku światowych metropolii, w których takie obiekty już zdążyły wpisać się w architekturę. Innowacyjne biuro na wodzie ma stać się synonimem nowoczesnej architektury, zwiększając przestrzeń publiczną Warszawy.

 


Produkty FAKRO w „BARGEWORK – BIURO NA WODZIE”

Na konkurs wpłynęło ponad 130 prac, prezentujących bardzo wysoki poziom. Jury, w skład którego wchodzili: dr hab. inż. arch. Krystyna Januszkiewicz – Politechnika Poznańska, dr inż. arch. Jan Kubec – Politechnika Śląska, dr hab. inż. arch. Piotr Obracaj – Politechnika Opolska, mgr inż. arch. Paweł Barczyk i Marcin Wojciechowski – pomysłodawca konkursu, wyłoniło zwycięską pracę zaprojektowaną przez zespół architektów:

 

Mateusz Mastalski, Ole Robin Storjohan
i Karolina Rączka.

 

 

Jury przyznało również 5 wyróżnień.

 


Firma FAKRO, jedna z najbardziej innowacyjnych firm była partnerem technologicznym konkursu wraz z firmami Aluprof, Drutex, Soudal i Soomfy. Twórcy zwycięskiej pracy „biura na wodzie” dla FAKRO są dobrze znani ponieważ to również laureaci zeszłorocznej edycji międzynarodowego konkursu New Vision of the Loft, który już od kilku lat organizuje FAKRO z międzynarodowym magazynem architektonicznym A10. Wszystkich architektów zapraszamy do udziału w konkursie FAKRO, szczegóły na stronie www.fakro.com.

 

Szczegółowe informację o „BARGEWORK – BIURO NA WODZIE”  w zakadce ARCHITEKCI