Udostępnij

FAKRO partnerem technologicznym konkursu BARGEWORK OPOLE

5 czerwca br. w Muzeum Piosenki Polskiej w Opolu ogłoszono wyniki ogólnopolskiego konkursu architektonicznego „BARGEWORK OPOLE – biuro na wodzie”, którego wieloletnim partnerem technologicznym jest firma FAKRO.

Celem ogólnopolskiego konkursu architektonicznego „BARGEWORK OPOLE” było zaprojektowanie koncepcji bryły oraz przystani dla barki biurowej, która mogłaby znajdować się w Opolu. Potencjalna lokalizacja została wybrana dzięki wsparciu władz miasta oraz Politechniki Opolskiej. Jako miejsce stacjonowania barek biurowych wybrano fragment nabrzeża Odry znajdujący się przy Narodowym Centrum Piosenki Polskiej. Adresatami konkursu byli młodzi i twórczy architekci, designerzy oraz studenci architektury.

W ramach konkursu "BARGEWORK OPOLE - biuro na wodzie" użyto m.in. produkty marki FAKRO, których wysoka jakość, funkcjonalność i estetyka idealnie wkomponowała się w prace konkursowe - wypowiada się Marcin Wojciechowski, prezes Fundacji Bargework.

FAKRO chętnie angażuje się w projekty rozwijające pasje i talenty młodych i kreatywnych twórców. Konkurs od lat realizowany jest na wysokim poziomie. Jesteśmy dumni, że w ramach inicjatywy uczestnicy sięgają po nasze produkty – komentuje Małgorzata Respekta-Paszkiewicz, starszy specjalista ds. współpracy z architektami w firmie FAKRO.

Do konkursu zgłoszono prawie sto prac. Laureatami konkursu został zespół w składzie: Maria Chorna i Oleksandr Kostevych. Wyróżnienia otrzymali: Rafał Oleksik, Adam Krzysztofiak, duet: Barbara Wilsz i Justyna Skrzypczak oraz Anna Malinowska z Małgorzatą Dudą.