Udostępnij

FAKRO w inicjatywie WPROST: 100 postulatów dla rozwoju gospodarki

Z okazji 35-lecia wolności gospodarczej w Polsce magazyn WPROST przygotował listę „100 postulatów polskiego biznesu”, opracowaną we współpracy z przedstawicielami firm, organizacji biznesowych oraz ekspertów. Celem tej inicjatywy było zidentyfikowanie kluczowych działań, które mogłyby wesprzeć rozwój gospodarki i stworzyć bardziej sprzyjające warunki dla przedsiębiorców. FAKRO aktywnie włączyło się w ten projekt, przekazując swoje rekomendacje i konkretne propozycje.

Raport, podzielony na dziewięć kluczowych obszarów, takich jak rynek pracy, prawo, podatki, edukacja czy ekspansja zagraniczna, identyfikuje najpilniejsze potrzeby polskiego biznesu. Wśród zgłoszonych przez FAKRO propozycji znalazły się m.in. postulaty wprowadzenia mechanizmów wspierających eksport, uproszczenia procedur administracyjnych oraz poprawy ochrony konkurencji.

Ryszard Florek, Prezes FAKRO podkreślił wagę współpracy wszystkich grup społecznych na rzecz rozwoju kraju: „Im wyższy poziom kapitału społecznego, tym wyższe wynagrodzenia. Mam tu na myśli wzięcie na siebie odpowiedzialności za rozwój kraju przez wszystkie grupy społeczne. Nie tylko przedsiębiorców, ale też konsumentów i polityków. To konsumenci, wybierając produkty polskich firm, nie tylko dostarczają im kapitał na rozwój, ale również powiększają ich korzyści skali tak, aby mogli być konkurencyjni za granicą.”

Zaangażowanie FAKRO w rozwój polskiej gospodarki zostało w tym roku szczególnie docenione. Ryszard Florek, założyciel i Prezes FAKRO, otrzymał prestiżowe nagrody: Nagrodę 35-lecia Wolności Gospodarczej oraz Nagrodę im. Mieczysława Wilczka. Dodatkowo, FAKRO znalazło się na podium listy „100 Największych Firm Napędzających Sądecką Gospodarkę”. Inicjatywy takie jak raport „100 postulatów polskiego biznesu” doskonale wpisują się w wartości i działania firmy, mające na celu wspieranie polskiego biznesu, promowanie uczciwej konkurencji oraz rozwój społeczno-gospodarczy.

Przygotowanie raportu było możliwe dzięki wsparciu takich instytucji jak Fundacja Pomyśl o Przyszłości, Fundacja Praw Podatnika, Rada Polskich Przedsiębiorców Globalnych oraz wielu przedstawicieli polskiego biznesu.