Roleta ARF/D, ARF Solar - FAKRO

Roleta ARF/D, ARF/D Z-Wave/ARF Solar

Kontrola światła - ARF/D, ARF/D Z-Wave, ARF/D Solar
Akcesoria umożliwiają regulację ilości i intensywności światła wpadającego do pomieszczenia. Dzięki akcesoriom możemy uzyskać zacienienie lub zaciemnienie nawet w słoneczny dzień. Ostre światło słoneczne zostanie ograniczone, a w pomieszczeniu zapanuje przyjemne rozproszenie światła. Akcesoria dodatkowo chronią przed szkodliwym oddziaływaniem refleksów np. podczas pracy na komputerze czy w trakcie oglądania telewizji.

Dekoracja wnętrza - ARF/D, ARF/D Z-Wave, ARF/D Solar
Wnętrze pod płaskim dachem może dodatkowo zostać udekorowane poprzez zastosowanie rolety wewnętrznej. Bogaty wybór typów i kolorów zapewnia uzyskanie harmonii z wystrojem każdego pomieszczenia i daje możliwość dowolnego kształtowania
charakteru poddasza.

Ochrona przed promieniami UV - ARF/D, ARF/D Z-Wave, ARF/D Solar
Dodatki wewnętrzne i zewnętrzne ograniczają przenikanie promieniowania UV do pomieszczenia. W dużym stopniu chronią przedmioty i materiały znajdujące się wewnątrz pomieszczenia przed wyblaknięciem czy zżółknięciem.

Roleta wewnętrzna chroni przed ostrym światłem słonecznym i stanowi element dekoracyjny wnętrza. Dzięki jej zastosowaniu nawet podczas słonecznych dni na poddaszu może „zapanować przyjemny mrok” w chwilach, gdy potrzebujemy odpoczynku. Prowadnice umożliwiają zatrzymanie rolety w dowolnym miejscu przez co można uzyskać stopniową redukcję dopływu światła, aż po zaciemnienie wnętrza.

 

 

Charakterystyka

  • stopniowa redukcja dopływu światła, aż po zaciemnienie wnętrza;
  • możliwość zatrzymania rolety w dowolnym miejscu dzięki bocznym prowadnicom;
  • estetyczna listwa aluminiowa kryjąca wałek rolety;
  • ochrona przed ciepłem słonecznym;
  • ograniczenie strat ciepła z pomieszczenia w okresach grzewczych;
  • odporna na działanie wilgoci.

Sterowanie

Rolety przeznaczone są zarówno do okien do dachów płaskich typu F, typu C i typu G:

  • ARF/D – obsługiwana ręcznie za pomocą drążka ZSD (drążek sprzedawany jest osobno),
  • ARF/D Z-Wave – roleta w bezprzewodowym systemie Z-Wave. Zasilana prądem z sieci elektrycznej i sterowana za pomocą pilota lub przełącznika naściennego. Przy montażu rolet ARF/D Z-Wave w oknach DM_, DX_ należy dokupić zasilacz i urządzenie sterujące. Pilot sprzedawany jest oddzielnie.
  • ARF/D Solar – zasilana panelem solarnym, brak konieczności prowadzenia zasilania do rolety, obsługiwana pilotem w bezprzewodowym systemie Z-Wave. Pilot sprzedawany jest oddzielnie.

Kolory rolety ARF/D - Grupa cenowa I

Kolory rolety ARF/D - Grupa cenowa II

Instrukcje i wsparcie