Rama montażowa XRD przeznaczona do okien płaskich - FAKRO

Rama montażowa XRD

Ramy XRD i XRD/W przeznaczone są do okien do płaskich dachów. Umożliwiają podniesienie okna ponad stropodach o 15 cm. Skracają do minimum czas potrzebny do montażu okna na dachach, na których konieczne jest podwyższenie płaszczyzny montażowej (np. dachy zielone, żwirowe). Rama XRD/A dedykowana jest do okien typu F i typu G. Podnosi kąt montażu okna o 3 stopnie.

  • Uniwersalność konstrukcji ramy XRD pozwala na nakładanie na siebie ram, w celu uzyskania wyższej podstawy pod okno. Maksymalnie można nałożyć dwie ramy. Wydłużony element ramy tzw. „płetwa” pozwala połączyć podstawę z hydroizolacją dachu.
  • Rama XRD/W zapewnia większą stabilność i sztywność podstawy pod oknem w porównaniu do zwykłej ramy XRD, co zwiększa komfort użytkowania. Umożliwia zespolenie 3 ram pod jednym oknem.
  • Profil ram XRD i XRD/W został wykonany z materiału przetworzonego (z recyklingu, kolor szary), dzięki temu produkt jest przyjazny dla środowiska. Wnętrze profilu ramy XRD wypełnione jest materiałem termoizolacyjnym (polistyren). Różnicą pomiędzy ramami jest zastosowanie w XRD/W impregnowanych bloczków drewnianych. Bloczki są dopasowane rozmiarowo do komór profilu ramy zwiększając jej sztywność.
  • Ramy dopasowane są do standardowych rozmiarów okien do płaskich dachów. Istnieje możliwość wykonania nietypowego rozmiaru ram.
  • Rama XRD/A przeznaczona do okien typu F i typu G, montowana jest bezpośrednio pod oknem zwiększając o 3° kąt jego montażu. Składa się z 4 drewnianych malowanych i impregnowanych elementów, które po złożeniu tworzą ramę w kształcie klina. Jest w pełni kompatybilna z ramami XRD i XRD/W. Rama XRD/A wykonywana jest na zamówienie

Ceny i rozmiary   Gdzie kupić?  

 

Charakterystyka:

 

  • rama XRD dedykowana jest do okien typu C, F, G,
  • rama XRD/W dedykowana jest głównie do okien DXW i DR_ lub zespoleń trzech ram, ale może być używana z każdym oknem,
  • rama XRD/A dedykowana jest do okien typu F i G,
  • ramy pozwalają na podniesienie okna, umożliwiając montaż np. na zielonym dachu; można połączyć maksymalnie dwie podstawy XRD,
  • szeroka oferta rozmiarów.

Rama montażowa XRD przeznaczona do okien płaskich - FAKRO

 

wydłużony element ramy tzw. „płetwa” pozwala połączyć podstawę z hydroizolacją dachu.

Rama montażowa XRD przeznaczona do okien płaskich - FAKRO

 

w przypadku budowy wyższej ramy, odcinamy po obwodzie wystającą część tzw. „płetwę” i nakładamy ramy na siebie.

Rama montażowa XRD przeznaczona do okien płaskich - FAKRO

 

rama XRD/A montowana bezpośrednio pod oknem

Instrukcje i wsparcie

 

 Instrukcja montażu:

 ​Filmowe instrukcje

 ​Wsparcie