Jakie okno dachowe wybrać? - FAKRO

Jakie okno dachowe wybrać?

FAKRO posiada szeroką ofertę okien dachowych, które mogą być stosowane w nowych budynkach oraz podczas wymiany okien dachowych. Wybór okna dachowego FAKRO na wymianę zależy głównie od rozmiaru starego okna oraz zakresu prac remontowych. Wymiana okna dachowego może odbyć się w trzech wariantach.

 

Potrzebujesz pomocy? Wypełnij formularz!

 

Wymiana okien dachowych bez naruszenia szpalet

Wymiana okien dachowych bez naruszenia szpalet

W takim przypadku najlepiej wybrać okno FAKRO idealnie dopasowane rozmiarem oraz rozstawem rowków szpaletowych do istniejącego okna dachowego i wnęki okiennej. Do tego celu rekomendowane są trzyszybowe, energooszczędne okna aluminiowo-tworzywowe, oferowane w dwóch wariantach:

  • jeśli posiadasz okna dachowe FAKRO rekomendujemy ich wymianę na nowe okna aluminiowo-tworzywowe PTP-V U4 w wersji RENO,
  • jeśli posiadasz okna dachowe innych producentów rekomendujemy ich wymianę na nowe okna aluminiowo-tworzywowe PTP-V U4.

Okna aluminiowo-tworzywowe PTP-V U4 RENO oraz PTP-V U4, polecane są do wszystkich pomieszczeń na poddaszu, nawet  do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności - łazienek czy kuchni. Profile PVC dostępne są w czterech wariantach kolorystycznych:

  • kolor biały,
  • okleina sosna,
  • okleina złoty dąb,
  • okleina antracyt.

Kolory okien dachowych PVC

Wymieniając okna dachowe nie możemy zapomnieć o kołnierzu uszczelniającym łączącym okna z pokryciem dachowym. Do rekomendowanych okien najlepiej zastosować specjalny kołnierz uszczelniający EHU Thermo z dodatkową termoizolacją. Jest to kołnierz uniwersalny do pokryć wysokoprofilowanych, który umożliwia regulację głębokości montażu okna w połaci dachu.

Zdecydowana większość zamontowanych w Polce okien dachowych posiada wymiary zgodne z wyżej rekomendowanymi oknami FAKRO. Do tych okien dopasowane są wszystkie standardowe dodatki wewnętrze oraz zewnętrzne z oferty FAKRO.
W przypadku innych, nietypowych rozmiarów, można zastosować okna na specjalne zamówienie dostosowane rozmiarem pod stare okna, tak aby szpaleta została nienaruszona. Wszystkie dodatki do okien będą wówczas musiały być zamawiane indywidualnie. 
 

Wymiana okien dachowych wraz z zastosowaniem nowych szpalet

 

Wymiana okien dachowych wraz z zastosowaniem nowych szpalet

W takiej sytuacji możemy skorzystać z pełnej oferty standardowych okien dachowych FAKRO aluminiowo-tworzywowych oraz drewnianych. Ważne jest jednak aby dobrać nowe okna o rozmiarze zbliżonym do okna wymienianego. Ułatwi to montaż nowego okna w istniejącej konstrukcji dachu oraz wykonanie nowej wnęki okiennej.

Przed wykonaniem nowej wnęki okiennej należy dokładnie wypełnić materiałem termoizolacyjnym przestrzeń wokół okna i zabezpieczyć go folią paroszczelną. Wszystkie potrzebne do tego celu materiały znajdują się w zestawie kołnierzy izolacyjnych XDK. Stosując nowe, standardowe okna dachowe FAKRO mamy możliwość zastosowania wszystkich standardowych dodatków do okien oraz standardowych akcesoriów montażowych.

Do każdego wybranego okna FAKRO najlepiej zastosować specjalny kołnierz uszczelniający EHU Thermo z dodatkową termoizolacją - do pokryć wysokoprofilowanych, który umożliwia regulację głębokości montażu okna w połaci dachu.

Kompleksowa termomodernizacja poddasza wraz z montażem okien dachowych

 

Kompleksowa termomodernizacja poddasza wraz z montażem okien dachowych

Przy kompleksowej termomodernizacji poddasza i wymianie starego pokrycia dachowego do wyboru mamy pełną ofertę okien dachowych FAKRO zarówno z okien aluminiowo-tworzywowych jak i drewnianych. Zachęcamy do montażu dużych okien, które umożliwią napływ dużej ilości naturalnego światła oraz szeroki widok i kontakt wzrokowy z otoczeniem.

Zastosowanie nowoczesnych okien dachowych FAKRO wraz z pełnym systemem montażu oraz akcesoriami okiennymi  zapewni pełny komfort mieszkania na poddaszu.

 

Dowiedz się więcej