Wymiana okien dachowych z zastosowanie trójpoziomowego systemu izolacji wokół okna

Okna dachowe już od wielu lat są chętnie montowane w dachach na całym świecie. Nadchodzi jednak pora aby wysłużone okna dachowe wymienić na nowe. Firma FAKRO wyróżnia trzy sposoby ich wymiany:
 

Wymiana okien dachowych bez naruszania szpalet

 

Wymiana okien dachowych

 

Jeżeli konstrukcja dachu oraz izolacja termiczna są w dobrym stanie łatwo i w miarę szybko można wymienić okna dachowe bez ingerencji we wnękę wykończeniową (szpaletę). Dzięki takiemu rozwiązaniu klient otrzymuje nowe, energooszczędne okna dachowe ograniczając prace remontowe na poddaszu do minimum. W taki sposób można wymienić okna każdego producenta na FAKRO. Zobacz krok po kroku jak wymienić okno dachowe właśnie tym sposobem:

 

 

 

 

 

 

 

Wymiana okien dachowych z częściowym naruszaniem szpalet

 

 

Wymiana okien dachowych

 

Sposób ten stosuje się gdy chcemy zmienić głębokość montażu okna względem pokrycia dachowego. Głębszy montaż okna na głębokości „V” gwarantuje lepsze parametry termoizolacyjne. W takim przypadku możemy wymienić okna dachowe, zastosować standardowe kołnierze uszczelniające z oferty FAKRO, dobrze i dokładnie zaizolować termicznie okno. Powstałe szczeliny pomiędzy górą i dołem ościeżnicy a szpaletą możemy zasłonić dodatkowymi listwami maskującymi.
 

 

 

 

Powiększenie otworu okiennego lub zastosowanie innego rozwiązania. Wymiana okien, szpalet, izolacji wokół okien.

 

Wymiana okien dachowych

 

Jeśli jest taka możliwość prace obejmują powiększenie otworu okiennego, a następnie montaż większego okna ze standardowej oferty wraz ze szpaletą. Również jest możliwość zastosowania innego rozwiązania takiego jak okno uchylno-obrotowe, o podwyższonej osi obrotu, wyłazowe czy balkonowe. Wymieniając okno dachowe należy w każdym przypadku zadbać o wykonanie dobrej izolacji termicznej i akustycznej wokół okna.

 

 

 

 

Wciągarka do okien dachowych FAKRO smartLift XML

 

Każdy na swoim poddaszu marzy o ciepłych i dużych oknach dachowych, czego konsekwencją jest coraz większa waga okien dachowych. Im okno jest większe tym komfort jego montażu jest mniejszy, na szczęście firma FAKRO przygotowała świetne narzędzie wspomagające montaż okien dachowych. Jest to wciągarka do okien dachowych FAKRO smartLift XML. Można z niej skorzystać przy montażu dużych okien dachowych, przeprowadzaniu prac serwisowych na dachu jak i przy wymianie okien dachowych na nowe. Dzięki niej oszczędzamy czas, chronimy swoje zdrowie jak i dbamy o bezpieczeństwo. Można ją zastosować we wszystkich konstrukcjach dachów o kącie nachylenia 15°-60°. Jej rozłożenie jest bardzo proste, obejrzyj film i przekonaj się sam:

 

 

Jak z niej skorzystać?


Jesteś dekarzem/monterem? Możesz ją wypożyczyć zupełnie za darmo w oddziałach Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy na terenie całego kraju lub skontaktuj się z Doradcą Technicznym na swoim regionie. Możesz ich znaleźć tutaj. Wystarczy zgłosić chęć wypożyczenia i przetestowania jej.