Świetlik rurowy z giętką rurą światłonośną SLT

Świetlik rurowy z giętką rurą światłonośną SLT

Świetlik rurowy SLT składa się z: kopuły, rury światłonośnej giętkiej o długości 2,1m, ramy sufitowej, rozpraszacza pryzmatycznego oraz zestawu montażowego. 

Zastosowanie tego rodzaju świetlików, pozwala na doświetlenie wszystkich pomieszczeń w budynku, nawet tych, w których nie ma możliwości zamontowania okien dachowych czy pionowych. Wnętrza odcięte od światła dziennego są ciemne i niewygodne w użytkowaniu. 

Świetlik rurowy SLT przenosi światło dzienne wpadające do rury światłonośnej poprzez kopułę zamontowaną na dachu. Następnie promienie słoneczne odbijając się od ścian giętkiej, refleksyjnej rury kierowane są ku dołowi na rozpraszacz. Zamontowany w suficie rozpraszacz równomiernie rozprowadza promienie światła, doświetlając pomieszczenie.

Świetlik rurowy może być wykorzystywany również wieczorami oraz w nocy, poprzez zainstalowanie w nim oprawy oświetleniowej spełniającej funkcje lampy.

Świetlik rurowy z giętką rurą światłonośną SLT

 

 

 

 

Charakterystyka

  • świetlik rurowy składa się z następujących elementów: kopuły, kołnierza, rury światłonośnej, rozpraszacza pryzmatycznego i przezroczystego oraz z ramy sufitowej;
  • zastosowana giętka rura światłonośna pozwala w łatwy sposób ominąć ewentualne przeszkody konstrukcyjne, co znacznie skraca koszt i czas montażu. Maksymalna dopuszczalna długość rury światłonośnej o średnicy 350 mm wynosi 400 cm, a o średnicy 550 mm wynosi 600 cm (powyżej 500 cm należy zastosować podciągi);
  • specjalnie przygotowane kołnierze gwarantują szczelność i łatwość montażu;
  • świetliki rurowe mogą być montowane na dachach o nachyleniu 15° – 60° lub na dachach płaskich;
  • dostępne trzy rodzaje kołnierzy; do pokryć płaskich, falistych i wysokoprofilowanych;
  • objęte siedmioletnim okresem gwarancji.

 

Przekrój świetlika SLT: 

Przekrój świetlika SLT

Galeria

Instrukcje i wsparcie

 

 Instrukcje montażu: