Mój dom, moje wnętrze - FAKRO

Konkurs fotograficzny „Mój dom moje wnętrze”

Szanowni Państwo!

Miło jest nam ogłosić listę Laureatów konkursu:
  1. Miejsce Tomasz P. Ruda Śląska
  2. Miejsce Jacek D. Piekary Śląskie
  3. Miejsce Mariusz F. Częstochowa

Serdecznie gratulujemy :)

Zasady konkursu:

Dokonaj elektronicznego zgłoszenia na stronie www.fakro.pl dołączając minimum 3, a maksimum 6 zdjęć poglądowych wewnętrznych i/lub zewnętrznych wykończonego budynku zawierającego produkty FAKRO takie jak:

  • okna dachowe,
  • okna do dachów płaskich,
  • okna pionowe,
  • markizy zewnętrzne do wszystkich typów wyżej wymienionych okien okien.

Budynek – dom jednorodzinny, wielorodzinny, mieszkanie, kamienica.


Spośród nadesłanych zgłoszeń Komisja Konkursowa wyłoni 3-ech laureatów tj. od miejsca pierwszego do trzeciego, których przesłane zdjęcia spełniają warunki konkursu, a ich wykonanie oceni jako najładniejsze, najbardziej kreatywnie i ciekawie zaaranżowane. Oceniana będzie także jakość i pomysłowość zdjęć, estetyka, ciekawy kadr i poprawne wykonanie.


Nagrody:

Miejsce 1

Voucher do sklepu internetowego FAKRO o wartości 1000 PLN + weekendowy pobyt w Hotelu ACTIVA dla dwóch osób.


Miejsce 2

Voucher do sklepu internetowego FAKRO o wartości 600 PLN.


Miejsce 3

Voucher do sklepu internetowego FAKRO o wartości 300 PLN.


Wyróżnienia

10 wyróżnień w postaci zestawu gadżetów FAKRO o wartości 100 PLN każdy.


 

 

Zapraszamy do zabawy!

 Pobierz

Regulamin

 Kontakt

tel. +18 444 0 342

email: promocja@fakro.pl

 

Formularz zgłoszeniowy

* Wymagane

Dodaj załączniki zdjęć konkursowych (jpg, pdf każdy plik maksymalnie 1MB)

Dodaj załączniki tabliczek znamionowych prezentowanych na zdjęciach produktów (jpg, pdf każdy plik maksymalnie 1MB)

Z informacją o Administratorze Danych możesz zapoznać się tutaj

Poradnik Fotografa FAKRO - jak zrobić dobre zdjęcie?

Jak fotografować architekturę?

Światło – jest duszą fotografii -wybierz na sesję słoneczny, piękny, dzień, tylko nie w samo południe, zdjęcia dobrze oświetlone to podstawa. Najlepsze i najbezpieczniejsze światło jest wczesnym rankiem i po południu, wtedy architektura wygląda najpiękniej. Wbrew pozorom, to właśnie po południu, otoczenie prezentuje się w najżywszych kolorach.

Wieczorne zdjęcia ? Czemu nie. Jednak aby wieczorne zdjęcia miały klimat, zapal oświetlenie w ogrodzie, na elewacji i w domu. Rób zdjęcia, kiedy niebo nie będzie całkowicie pogrążone w mroku. Wieczorem, czas naświetlania jest dłuższy, stabilizacja aparatu staje się niezbędna.

Zrób zdjęcia ze statywu. Do stabilizacji obrazu możesz wykorzystać również np. płot lub ławkę Warto też użyć samowyzwalacza – unikniesz wtedy poruszenia obrazu.

Unikaj robienia zdjęć pod słońce. Jednak jeśli chcesz mieć ujęcie ze słońcem zachodzącym w tle spróbuj użyć flesza.
Zniekształcenia – odwzoruj prawidłowo linię horyzontu aby twój dom nie kładł się ani na lewo, ani na prawo . Staraj się trzymać aparat równolegle do powierzchni ziemi. Zdjęcie będzie atrakcyjniejsze, gdy zrobisz go lekko z góry (np. z drabiny).Jeśli nie masz możliwości na ujęcie z góry, spróbuj zrobić je na wysokości oczu.

Tło - zwróć uwagę na to, co dzieje się wokół domu. Schludne tło pozwala skierować spojrzenie widza na to, co na zdjęciu jest najważniejsze. Skoś trawę, zrób porządek, schowaj zbędne przedmioty.

Kompozycja – poszukaj miejsca, z którego Twój dom prezentuje się najlepiej. Wykadruj precyzyjnie obraz tak aby dom był widoczny w całości (bez obcinania dachu czy cokołu) .

Dobrze byłoby aby niebo czy trawnik też nie zajmowały większej części zdjęcia.

 

Jak fotografować wnętrza ?

Światło -we wnętrzach też ma ogromne znaczenie - rób zdjęcia za dnia, kiedy światła jest dużo i ma biały kolor. Po zmroku, przy sztucznym świetle o wiele trudniej o dobrą jakość.

Użyj statywu albo oprzyj aparat na stabilnym podłożu (kanapa, stół), w pomieszczeniach zwykle jest zbyt ciemno aby robić zdjęcia z „ręki”.Wykorzystaj samowyzwalacz aby zdjęcia nie były poruszone. Unikaj lampy błyskowej – zdjęcia wyglądają sztucznie, są płaskie i bez głębi. Ustaw aparat na niską czułość i dłuższy czas naświetlania.

Zniekształcenia we wnętrzu – pilnuj geometrii. Żeby zdjęcie wyglądało profesjonalnie pilnuj linii pionowych(rogów ścian, krawędzi obrazów) i poziomych (linii horyzontu) tak aby nie było efektu przewracających się ścian czy mebli.
Stylizacja wnętrzzaaranżuj wnętrze aby panował w nim ład i harmonia. Poustawiaj równo meble, fotele, na stół postaw wazon ze świeżymi kwiatami, schowaj niepotrzebne przedmioty. Pamiętaj minimalizm to część sukcesu. Czasem jeden mały przedmiot potrafi zepsuć całą kompozycję uciążliwie rzucając się w oczy i przeszkadzając w podziwianiu wnętrza. Zadbaj nie tylko o pierwszy, ale też drugi i trzeci plan.

Kompozycja - szukaj ciekawych ujęć. Większość ludzi fotografuje zdjęcia trzymając aparat na wysokości głowy. Przykucnij, optymalna wysokość aparatu od podłogi to około 150 cm. Poszukaj innego punktu widzenia.

Bardzo dobrze wyglądają zdjęcia gdy coś się dzieje na kilu planach: na pierwszym stół, potem sofa a dalej jakiś regał. Spróbuj sfotografować wnętrze zza uchylonych drzwi.

 

Pamiętaj!

Zdjęcia wnętrz muszą być zrobione z wykończonym, umeblowanym, zaaranżowanym wnętrzem. Zdjęcia na zewnątrz budynku muszą mieć ukończone otoczenie - elewacja, kostka brukowa, trawnik. Zdjęcia detalu okna z widoczną tabliczką znamionową, w celu identyfikacji marki i produktu.

Mamy nadzieję, że nasze wskazówki pomogą w osiągnięciu sukcesu.