Produkty antysmogowe cleanAir - FAKRO

Produkty antysmogowe cleanAir

 

 

Jak skutecznie chronić się przed smogiem i alergenami?

Dla komfortu pracy i życia, bezpieczeństwa i zdrowia konieczne jest zapewnienie czystego powietrza w naszych mieszkaniach. Jest to szczególnie istotne, ponieważ większość z nas spędza 90% swojego czasu w pomieszczeniach zamkniętych. Poprzez zastosowanie produktów ograniczających przenikanie wszechobecnych alergenów i smogu do wnętrza budynków, możemy cieszyć się zdrowym i czystym powietrzem, a tym samym pozytywnie oddziaływać na nasze zdrowie.

Firma FAKRO rozwiązując problemy cywilizacyjne proponuje nowoczesne produkty z rodziny cleanAir. W jej skład wchodzą ręcznie i automatycznie sterowane markizy filtrujące oraz montowane na oknie ramki filtrujące. Produkty te, posiadają membranę RESPILON AIR®.

Membrana filtrująca cleanAir

Membrana filtrująca to bardzo gęsta sieć zawierająca włókna o średnicy 50-150 nanometrów. Nanowłókna są niezwykle silne i tworzą zwartą, mocną konstrukcję, dzięki temu mogą zatrzymać nawet najmniejsze cząsteczki stałe i ciekłe. W praktyce oznacza to, że membrana i jej unikalne funkcje filtrowania zapewniają doskonałą i niezawodną ochronę przed smogiem, drobnoustrojami i alergenami chroniąc zdrowie Twoje i Twojej rodziny. 

Membrana filtrująca cleanAir

Zbudowana z warstw nanowłókien membrana RESPILON AIR®, chroni dom i jego mieszkańców przed smogiem, różnymi zanieczyszczeniami oraz alergenami, jednocześnie zapewniając ciągły dopływ czystego powietrza.

 

Membrana filtrująca - działanie

 

Membrana filtrująca - działanie

 

 

 

Produkty antysmogowe i antyalergenowe FAKRO cleanAir to idealne rozwiązanie dla osób chcących oddychać czystym powietrzem. W zimie smog jest największy, a zanieczyszczenia często przekraczają normy. Stosując produkty FAKRO cleanAir bez obaw możemy uchylić skrzydło, a zanieczyszczenia zostaną zatrzymane za oknem.

Przepuszczalność czystego powietrza przez membranę wynosi około 20% - wystarczająco dużo aby uchylić czasowo skrzydło okna i zapewnić trwały napływ przefiltrowanego powietrza do wnętrza.

Produkty cleanAir także docenimy już wczesną wiosną kiedy osoby uczulone zaczynają odczuwać pylenie roślin, przez co ich samopoczucie ulega gwałtownemu pogorszeniu. Zatrzymanie pyłków, bakterii czy grzybów za oknem poprawi komfort codziennego życia.

Korzystanie z tych produktów nie wiąże się z jakimikolwiek kosztami eksploatacji i jest bardzo proste – tym bardziej, że zewnętrzną powierzchnię materiału można czyścić na mokro.

Produkty antysmogowe cleanAir - FAKRO

 

 

Dane techniczne materiału

PARAMETR OPIS
Ochrona przed pyłami Dane techniczne materiału
Skład Siatka: polipropylen, poliester
Warstwa nanowłókien: fluorek poliwinylidenu
Waga 121.6 g/m2
Grubość 0.58 mm
Przepuszczalność powietrza około 20%*
Ochrona przed nagrzewaniem g tot=0,67-0,126**
Poprawa termoizolacyjności okna do około 9%
Gwarancja 2 lata
Czyszczenie i konserwacja

 myć przy użyciu miękkiej gąbki i ciepłej wody (max 35°C) z mydłem (bądź  specjalnych środków do PVC), spłukać czystą wodą;
- nie szorować za pomocą ostrych i ściernych przedmiotów;
- po umyciu pozostawić materiał do wyschnięcia;
- nie używać myjek wysokociśnieniowych, agresywnych środków czyszczących, rozpuszczalników, alkoholu, benzyny itp.

* Z czasem membrana staje się szczelniejsza i wychwytuje coraz więcej pyłów, natomiast spada jej przepuszczalność powietrza.
Podczas czyszczenia nie są usuwane wszystkie pyły lecz poprawia się przepuszczalność powietrza.
** Na podstawie porównania z materiałem markizowym o zbliżonych parametrach, zakres dla różnych typów oszklenia
*** Uzależniony od warunków eksploatacji (po tym czasie wskazana wymiana samej membrany).

Zobacz także:

Zobacz także:

Filtr antysmogowy do okien dachowych

Dowiedz się więcej