25 lat innowacyjności - FAKRO

Jubileusz 25-lecia FAKRO

25 lat minęło

Obchody Jubileuszowe 25-lecia FAKRO składają się z wielu elementów i będą trwały przez cały rok. Pierwsza uroczystość odbyła się w dniach 22-24 stycznia br. w Hotelu Warszawianka w Jachrance. Rozpoczęła ją konferencja pod hasłem „25 lat innowacyjności”. Po niej odbyła się uroczysta Gala Jubileuszowa firmy FAKRO. Na uroczystości z okazji 25-lecia FAKRO przybyło ponad 500 gości, z aż 31 krajów świata. Wśród nich nie zabrakło partnerów handlowych, architektów i dziennikarzy. 

Konferencja Jubileuszowa

Dla gości z Polski i z zagranicy przygotowano szereg atrakcji. Dużym zainteresowaniem cieszyły się panele tematyczne prowadzone przez ekspertów z branży. Jubileuszowe, sobotnie obchody rozpoczęły wystąpienia mówców motywacyjnych: Jacka Walkiewicza oraz Krzysztofa Sarneckiego. Zostały odebrane z entuzjazmem i miały na celu zmotywowanie przybyłych do zawodowego i osobistego rozwoju.

Herman Konings poprowadził inspirujący wykład na temat bieżących trendów budowlanych w Europie i na świecie, zwracając szczególną uwagę na rolę perspektywicznego myślenia oraz konieczność przygotowania oferty spełniającej oczekiwania kolejnych pokoleń.

Partnerzy i pracownicy FAKRO podzielili się z gośćmi swoimi pasjami, pokazując zależność pomiędzy pasją a biznesem. W panelu „Pasje, zdrowie, biznes – wpływ pasji i aktywności fizycznej na życie prywatne oraz zawodowe” udział wzięli: Carsten Nentwig – współzałożyciel i prezes FAKRO Austria, Thierry Raets – współzałożyciel i prezes Albintra, Sebastian Talarczyk – członek zarządu, dyrektor ds. Zarządzania Produktami, Henryk (Zenon) Musiał – dyrektor Działu Badań i Rozwoju, Arkadiusz Gdula – dyrektor ds. logistyki i Dystrybucji, Marcin Małecki – wspólnik w firmie PIMAR, Roman Tarnowski – właściciel i szef firmy Omega oraz Maciej Sawicki – Sekretarz Generalny PZPN. Wszyscy goście jubileuszowi otrzymali także upominek – wełniane podkoszulki, o prozdrowotnych właściwościach, których pomysł narodził się kilka lat temu w FAKRO.

Fundacja Pomyśl o Przyszłości, założona przez Prezesa Ryszarda Florka, we współpracy z Polską Federacją Producentów i Dystrybutorów Materiałów Budowlanych, przygotowała panel na temat rozwoju rynku materiałów budowlanych w Polsce.

Prezes Ryszard Florek wspólnie z Januszem Komurkiewiczem, członkiem zarządu, przedstawili strategię rozwoju FAKRO. Naszym celem, który planujemy osiągnąć do 2020 roku jest zwiększenie udziału w rynku globalnym – wyjaśnił Ryszard Florek. FAKRO planuje także rozbudować swoją ofertę produktową, zgodnie z misją firmy, nieprzerwanie dbając o komfort mieszkania klientów na całym świecie. W 2016 roku oferta FAKRO zostanie wzbogacona o wiele nowych rozwiązań w dziedzinie okien dachowych, okien do dachów płaskich oraz – dotychczas nieprodukowane w FAKRO – okna pionowe.

Między Konferencją a Galą

Przez cały czas jubileuszowych obchodów goście chętnie odwiedzali sale ekspozycyjne, poznając najnowsze produkty FAKRO, uczestniczyli w wirtualnym zwiedzaniu firmy, projekcji produktów w technologii 3 D oraz projekcji filmu.

W przerwach goście udzielali wywiadów „reporterkom” FAKRO, dzieląc się swoimi wrażeniami z jubileuszowych uroczystości. Chętnie opowiadali o historii ich współpracy z FAKRO oraz składali życzenia dalszych sukcesów i pomyślności. 

Gala Jubileuszowa

 

Gala Jubileuszowa

Galę Jubileuszową poprowadzili znani dziennikarze telewizyjni Anna Popek i Roman Młodkowski. Uczestniczyli w niej partnerzy handlowi, architekci i dziennikarze. Prawie 500 gości przyjechało aż z 31 krajów.

Podczas gali podsumowano 25 lat działalności firmy FAKRO. Prezentację przedstawiającą rys historyczny przepleciony anegdotami z życia firmy poprowadzili Bożena Damasiewicz – dyrektor Biura Zarządu oraz Paweł Kołbon – kierownik Działu Szkoleń Produktowych.

 

 

25 lat innowacyjności - FAKRO
Najbardziej zaangażowanym partnerom wręczono statuetki „Partner 25-lecia”, symbolicznie dziękując za dotychczasową współpracę i zaufanie. Ceremonię wręczenia statuetek rozpoczął Janusz Komurkiewicz – członek zarządu. Wyróżniono 13 partnerów z Polski i 13 – z zagranicy. Wręczenia statuetek dla wyróżnionych z Polski dokonali Ryszard Florek – prezes w towarzystwie Adama Mullera – dyrektora Sprzedaży Krajowej. Partnerzy zagraniczni otrzymali statuetki także z rąk prezesa oraz Jacka Kulpy – dyrektora Eksportu.

 

Oficjalna część Gali Jubileuszowej została zwieńczona podziękowaniami dla partnerów wygłoszonymi przez prezesa, po których nastąpił uroczysty toast wzniesiony przez członków zarządu. Na salę wjechał piękny jubileuszowych tort w kolorach FAKRO.

W trakcie trwania gali zaprezentowano także film, będący wizytówką innowacyjności FAKRO, w którym pokazano rozwój firmy oraz zmiany technologiczne jakie nastąpiły na przestrzeni ćwierćwiecza. Niespodziankę zrobili nam także zagraniczne zespoły FAKRO, przesyłając gratulacje i życzenia dalszych sukcesów. Ze wzruszeniem i uśmiechem obejrzeliśmy nagrania prosto z Nowej Zelandii i Kenii.

Galę Jubileuszową uświetnił występ teatru ruchu „Ocelot”, który wykonał performance w ramie okna marki FAKRO. Gwiazdą wieczoru był zespół Kombii, który poderwał gości do zabawy. Następnie scenę „przejął” duet Paulina Tarasińska – zwyciężczyni programu „Bitwa na Glosy” oraz Tomasz Dudek – doświadczony DJ i prezenter radiowy. Goście do białego rana świętowali Jubileusz 25-lecia firmy FAKRO.