Udostępnij

Za nami I KONGRES EDUKACJI BUDOWLANEJ

FAKRO od wielu lat zaangażowane jest w działania związane z edukacją zawodową. Od 2000 roku było organizatorem Konferencji dla Dyrektorów Szkół Budowlanych, których łącznie było aż siedem. Zwieńczeniem dotychczas realizowanych inicjatyw, a może otwarciem nowego rozdziału było zorganizowanie i sfinansowanie przez firmę FAKRO 8. konferencji pod nazwą  I Kongresu Edukacji Budowlanej. 

 

Za nami I KONGRES EDUKACJI BUDOWLANEJ

 

Wydarzenie było okazją do wymiany wiedzy i doświadczeń w zakresie edukacji budowlanej. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele świata edukacji, biznesu i polityki. Dyskutowano nad obszarami edukacji, które powinny być udoskonalone oraz dopasowane do potrzeb branży budowlanej.

 

Jedną z głównych osi rozmów była kwestia programu ministerialnego związanego z utworzeniem centrów edukacyjnych. Działanie realizowane jest w ramach projektu zakładającego integrację i trójstronną współpracę na linii szkoły- przedsiębiorcy- gminy.

 

Jako praktycy zauważamy dużą potrzebę wspierania kształcenia zawodowego. Rynek potrzebuje wyspecjalizowanych, młodych fachowców, m.in. monterów stolarki, czy dekarzy. Przygotowanie ich na rynek pracy musi łączyć się z praktyczną nauką zawodu – komentuje Paweł Kołbon, kierownik Centrum Szkoleń i Współpracy z Wykonawcami FAKRO.

 

Kongres zgromadził prawie 100 osób. Oprócz Dyrektorów szkół budowlanych nie zabrakło przedstawicieli: Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Ministerstwa Rozwoju i Technologii, Sektorowej Rady ds. Kompetencji w Budownictwie, prasy branżowej,  firm z branży budowlanej, oraz stowarzyszeń budowlanych.

 

W kongresie wzięli udział m.in: Piotr Bartosiak, Dyrektor Departamentu Strategii, Kwalifikacji i Kształcenia Zawodowego w Ministerstwie Edukacji i Nauki, Joanna Rytel – Szczęsna, Naczelnik Wydziału w Ministerstwie Rozwoju i Technologii oraz Ewa Szuszman, Główny Specjalista w Departamencie Architektury, Budownictwa i Geodezji Ministerstwa Rozwoju i Technologii..

 

I Kongres Edukacji Budowlanej odbył się od 5 do 8 października br. w hotelu ACTIVA w  Muszynie.