Udostępnij

FAKRO uczestnikiem Technovation Forum

W dniach 14 i 15 marca br. Bydgoszcz zamieniła się w innowacyjno-technologiczne centrum. Wszystko za sprawą odbywającego się „Technovation Forum 2018 – Forum Dyrektorów Technicznych, Produkcji i Rozwoju”. Firmę FAKRO, reprezentował Henryk Musiał, Dyrektor ds. Badań i Rozwoju.

Podczas dwudniowego forum poruszono wiele wartościowych – szczególnie dla innowacyjnych firm – tematów.

W panelach dyskusyjnych rozmawiano m.in. o sposobach zdefiniowania skutecznego systemu motywacyjnego wspierającego generowanie nowych pomysłów i zgłaszanie patentów, o metodach wyzwalający potencjał zdolnych inżynierów, a także o korzyściach wynikających ze współpracy świata nauki z przemysłem.

Wyjątkowym gościem forum była Karen Gadd z Oxford Creativity, autorka książki „TRIZ for Engineers”, wielka propagatorka TRIZ, czyli metody i zestawu narzędzi do tworzenia nowych pomysłów i rozwiązywania problemów z tym związanych.

Przez 27 lat zbudowaliśmy silną markę opartą na innowacyjności i rozwoju. Posiadamy własny, nowoczesny ośrodek badawczo-rozwojowy, a na rzecz rozwoju produktów pracuje ponad stu inżynierów. FAKRO ma na swoim koncie 170 zgłoszeń patentowych. Cały czas doskonalimy się, aby jeszcze efektywniej wykorzystywać nasz potencjał. Ponad połowa naszej kadry inżynierskiej jest już przeszkolona z TRIZ. Bardzo dobrym sposobem na szukanie lepszych rozwiązań w organizacji jest wymiana doświadczeń z firmami nawet z innych branż, ale o podobnych problemach w obszarach R&D – komentuje Henryk Musiał, Dyrektor
ds. Badań i Rozwoju.

Podczas Forum o swoich sposobach innowacyjności opowiedzieli przedstawiciele takich firm jak: WIMED, Standard Motor ProductS Polska, Sonion Polska, GM System, Food Robotics, Esselte Polska, czy GRUPA ODITK. Uczestnicy mieli okazję zwiedzić także dział rozwoju i fabrykę firmy PESA.