Udostępnij

FAKRO na Targach BUDMA 2015 - Dzień trzeci
2015-03-13

Po raz pierwszy w historii Międzynarodowych Targów Poznańskich trzeci dzień Targów ustalono dniem otwartym dla szerokiej publiczności. Goście mieli okazję poznać ofertę ponad tysiąca wystawców z 33 krajów.

Największym zainteresowaniem zwiedzających cieszyło się mające powierzchnię 300 mkw stoisko firmy FAKRO, na którym wiodący producent okien dachowych i schodów strychowych zaprezentował swoje nowości produktowe. Podobnie jak w pierwszych dwóch dniach Targów, najwięcej uwagi odwiedzający stoisko poświęcili testowaniu odporności okna do dachów płaskich DXW.

BUDMA to także spotkanie przedstawicieli branży budowlanej, możliwość porozmawiania z ekspertami oraz okazja do przeprowadzenia i ogłoszenia wyników konkursów branżowych.

KONKURS ZŁOTA KIELNIA

To właśnie 12 marca, trzeciego dnia Targów odbył się FINAŁ CENTRALNY XLIV edycji TURNIEJU BUDOWLANEGO „ZŁOTA KIELNIA”. Konkurs znajduje się na liście turniejów i olimpiad Ministerstwa Edukacji Narodowej. Turniej podzielony jest na dwie części: część pisemną i praktyczną. Część pisemna to test z 40 pytaniami. Część praktyczna to wykonanie zadania technologicznego, oceniane są przede wszystkim rezultaty pracy, pośrednie i końcowe. Finaliści turnieju mają prawo do zwolnienia z pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe. Na wyniki musimy jednak poczekać do jutra - mówi Piotr Michalik, Specjalista ds. Szkoleń Produktowych w firmie FAKRO, która jest sponsorem generalnym Turnieju.

KONFERENCJA Fach w rękach. Rola samorządu gospodarczego w kształceniu zawodowym.

Tego dnia odbyła się także poświęcona szkołom zawodowym konferencja Fach w rękach. Rola samorządu gospodarczego w kształceniu zawodowym. Gościem specjalnym konferencji była Joanna Kluzik-Rostkowska, Minister Edukacji Narodowej. W czasie konferencji dyskutowano na temat dobrych praktyk, sposobach finansowania edukacji zawodowej oraz roli konkursów i turniejów zawodowych w podnoszeniu poziomu przygotowania zawodowego. Po zakończonej konferencji Minister Edukacji Narodowej odwiedziła jedno ze stoisk firmy FAKRO, na którym odbywał się Turniej Budowlany „ZŁOTA KIELNIA”.

XIV KONGRES POLSKIEGO STOWARZYSZENIA DEKARZY

Targi w Poznaniu były także okazją do spotkania środowiska dekarzy. XIV Kongres Dekarzy Polskich rozpoczęło wystąpienie Prezesa Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy, Bogdana Kalinowskiego, który nakreślił cele stowarzyszenia na najbliższe lata. Na liście planów znalazła się bliska współpraca z członkami wspierającymi PSD oraz działalność zewnętrzna. Kalinowski podczas spotkania przedstawił również propozycję stworzenia grupy szkoleniowej, która będzie zmieniać standardy szkoleń dla dekarzy w Polsce i za granicą. Na spotkaniu pojawił się także Michał Olszewski Prezes IFD. Spotkanie zakończył uroczysty przemarsz dekarzy w towarzystwie orkiestry dętej z Grodziska Wielkopolskiego przez Halę Targową.

FAKRO na Targach BUDMA 2015 - Dzień drugi
2015-03-12

Drugi dzień Targów BUDMA 2015 był dla firmy FAKRO niezwykle bogaty w wydarzenia.

KONFERENCJA

FAKRO Produkty na Medal, pod takim hasłem o godzinie 10.00 rozpoczęła się konferencja, podczas której o nowościach produktowych i planach na przyszłość czołowego producenta okien dachowych i schodów strychowych opowiedział Janusz Komurkiewicz, Dyrektor Marketingu i Członek Zarządu FAKRO.
 

Druga część spotkania to wystąpienie przedstawicielki Fundacji Pomyśl o Przyszłości Bożeny Zagórowskiej poświęcone działalności Fundacji. Założona przez Prezesa FAKRO, Ryszarda Florka, Fundacja Pomyśl o Przyszłości, podejmuje oraz wspiera wszelkie inicjatywy służące rozwojowi gospodarczemu naszego kraju. Chcemy zainteresować Polaków gospodarką. Dążymy do tego aby Polacy wiedzieli jak funkcjonować w życiu naszej polskiej wspólnoty ekonomicznej oraz Unii Europejskiej, czerpiąc z tego jak największe korzyści. tłumaczy Bożena Zagórowska. Janusz Komurkiewicz, dodaje: Za rozwój naszego kraju muszą wziąć odpowiedzialność wszystkie środowiska społeczne. Wierzymy w sukces gospodarczy Polski, ale żeby to było możliwe musimy pamiętać, że w gospodarczych mistrzostwach świata jesteśmy jedną drużyną.

SPORTOWE ROZGRYWKI

Stoisko FAKRO cieszy się ogromną popularnością zwiedzających. Chętnych do testowania wytrzymałości okna do dachów płaskich DXW przybywa. Zwłaszcza, że to właśnie na tej szybie znajduje się stolik do gry w piłkarzyki, na którym o pełnych godzinach rozgrywa się mecz. A jest o co walczyć, bo na zwycięzcę czeka piłka z podpisem selekcjonera Reprezentacji Polski w piłce nożnej, Adama Nawałki.

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU DOM DOSTĘPNY

Ważnym punktem drugiego dnia targów było rozstrzygnięcie organizowanego przez miesięcznik „Murator” konkursu na Energooszczędny DOM DOSTĘPNY. Przedmiotem konkursu był projekt domu jednorodzinnego opracowany zgodnie z warunkami technicznymi obowiązującymi od stycznia 2021 roku. Branżę budowlaną czeka konieczność dostosowania polskich przepisów budowlanych do standardów Unii Europejskiej obowiązujących po roku 2020. Konkurs miał przyczynić się do upowszechnienia wiedzy o nadchodzących zmianach dotyczących standardów energetycznych i wykazać, w jaki sposób wpłyną one na sposób projektowania, wygląd oraz jakość domów. – tłumaczy Małgorzata Respekta, Specjalista ds. Współpracy z Architektami w firmie FAKRO.

Firma FAKRO była sponsorem głównej nagrody w konkursie. Przedstawiciele firmy postanowili także nagrodzić autorów projektu, w którym zastosowano produkty FAKRO. Wyróżniony zespół otrzymał vouchery na weekendowy pobyt w Hotelu Activa w Muszynie Zdrój.

CEREMONIA WRĘCZENIA NAGRÓD TOPBUILDER

Kolejnym ważnym punktem programu była zaplanowana na godzinę 17.00 ceremonia wręczenia nagród TopBuilder 2015. Statuetką TopBuilder nagrodzono dwa produkty firmy FAKRO, supertermoizolacyjne schody strychowe LWT oraz chroniącą wnętrze przed nadmiernym ciepłem słonecznym markizoletę VMB Solar do okien fasadowych. Statuetka TopBuilder to jedna z najbardziej cenionych nagród na polskim rynku budowlanym. Kapituła nagradza statuetką TopBuilder najwyższej jakości produkty i rozwiązania budowlane oraz realizacje, w których zastosowano nowoczesne rozwiązania architektoniczne, konstrukcyjne, materiałowe i technologiczne, a także produkty IT mające zastosowanie w budownictwie. 

Intensywny, pełen pozytywnych emocji i wrażeń drugi dzień Targów BUDMA 2015 dobiegł końca. Jutro kolejna relacja.Serdecznie zapraszamy!

FAKRO na Targach BUDMA 2015 - Dzień pierwszy za nami…
2015-03-11

FAKRO na Targach BUDMA 2015 - Dzień pierwszy za nami…Firma FAKRO, wicelider na światowym rynku okien dachowych należy do grona stałych bywalców tej prestiżowej imprezy. Oparta w stu procentach na polskim kapitale, firma z Nowego Sącza, swoje nowości produktowe na poznańskich targach, prezentuje już po raz dwudziesty trzeci.

 

FAKRO Produkty na Medal, to hasło przewodnie, towarzyszące firmie FAKRO podczas Targów BUDMA 2015. Atmosferę sportowej konkurencji oddają wyniki konkursu o Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich. Przyznawane najwyższej jakości innowacyjnym produktom medale, otrzymały aż dwa produkty FAKRO, supertermoizolacyjne schody strychowe LWT i okno do dachów płaskich DXW.

 

 

FAKRO na Targach BUDMA 2015 - Dzień pierwszy za nami…

Firma FAKRO to nie tylko wicelider na światowym rynku okien dachowych, ale również czołowy producent schodów strychowych. Złotym medalem MTP nagrodzono jeden z najnowszych produktów FAKRO, energooszczędne schody strychowe z wygodną, drewnianą drabinką, w których duży nacisk położony jest na zminimalizowanie strat ciepła. Schody LWT to najwyższa klasa szczelności oraz najwyższy komfort obsługi.

 

FAKRO to jedna z najbardziej innowacyjnych firm w Polsce, na rzecz rozwoju produktów pracuje ponad stu konstruktorów. Efektem ich pracy jest okno do dachów płaskich, które dzięki specjalnej konstrukcji o wzmocnionej nośności oraz antypoślizgowej powłoce pozwala na swobodne chodzenie po nim. Powierzchnia okna DXW licuje się z powierzchnią pokrycia dachu tworząc bezpieczną i użytkową przestrzeń tarasu. Produkt ten potwierdza założenia firmy, która swoje produkty firmuje hasłem „okna dachowe, które wyprzedzają przyszłość”.

 

FAKRO na Targach BUDMA 2015 - Dzień pierwszy za nami…

 

 

Do konkursu o Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich rocznie startuje niemal 500 produktów. Prestiżowe wyróżnienie otrzymują najbardziej innowacyjne produkty, które spełnią regulaminowe kryteria i zyskają pozytywne rekomendacje jury.

 

To właśnie nagrodzone Złotym Medalem, okno do dachów płaskich DXW cieszy się największą popularnością wśród odwiedzających stoisko FAKRO gości, którzy skacząc po nim, sprawdzają jego wytrzymałość.

 

 

 

SPECJALNI GOŚCIE

Sportowy klimat towarzyszący firmie podczas targów, zapewnia także gość specjalny FAKRO, selekcjoner Reprezentacji Polski w piłce nożnej, Adam Nawałka. Zapytany o przyszłość polskiej reprezentacji powiedział: Wierzymy, że w najbliższym czasie, dzięki współpracy z firmą FAKRO osiągniemy najlepsze wyniki.

Wśród odwiedzających stoisko FAKRO gości, znalazł się także prezenter pogody, Tomasz Zubilewicz. Z zasłyszanych w kuluarach rozmów można wywnioskować, że przed firmą FAKRO same słoneczne dni.