Udostępnij
Przedszkolaki z Nowego Sącza walczą ze SMOGIEM - FAKRO

Przedszkolaki z Nowego Sącza walczą ze SMOGIEM

Nowy Sącz plasuje się bardzo wysoko na niechlubnej liście najbardziej zanieczyszczonych miast w Polsce. W bezwietrzny dzień, wskaźniki jakości powietrza w naszym mieście biją na alarm. Stężenie niebezpiecznych dla zdrowia pyłów PM2,5 i PM10 w powietrzu jest tak wysokie, że powinniśmy maksymalnie ograniczyć przebywanie na zewnątrz.

Świadomość zagrożeń jakie niesie ze sobą smog jest bardzo ważna, zarówno dla rodziców jak i dla dzieci, które są szczególnie narażone na jego negatywny wpływ. Kampania społeczno-edukacyjna „Pokonaj SMOGA z FAKRO” skierowana jest do najmłodszych mieszkańców naszego miasta. W ramach bezpłatnych warsztatów prowadzonych przez przedstawicieli firmy FAKRO, maluchy dowiadują się co to właściwie jest smog, jakie zagrożenia niesie i jak się przed nim uchronić – wyjaśnia Anna Korczyk, specjalista ds. PR FAKRO, koordynator akcji.

Skąd pomysł na taką kampanię? Mająca swoją siedzibę w Nowym Sączu firma FAKRO, uznany producent okien dachowych i schodów strychowych, wprowadziła na rynek nowe produkty, markizy i ramki filtrujące do okien pionowych. W pomieszczeniach zamkniętych spędzamy aż 90% czasu. Niestety smog i inne zanieczyszczenia docierają także do wnętrza. Markizy i ramki filtrujące cleanAir wyposażone są w specjalną membranę wykonaną z ułożonego warstwowo, tworzącego gęstą sieć nanowłókna. Dzięki takiej budowie skutecznie zatrzymują zanieczyszczenia jakimi między innymi jest smog, ograniczając jego stężenie we wnętrzu mieszkania  – wyjaśnia Wojciech Chronowski, menadżer produktu FAKRO.

To właśnie ramki filtrujące cleanAir można wygrać w konkursie „Jak uchronić się przed smogiem z FAKRO?” Zwycięzcy, czyli autorzy trzech najlepszych prac z trzech różnych przedszkoli otrzymają nagrody rzeczowe oraz ramkę filtrującą cleanAir. Dodatkowo w trzech placówkach zwycięskich przedszkolaków zostaną zamontowane trzy komplety ramek filtrujących – wyjaśnia Anna Korczyk. Ramka filtrująca FAKRO to szansa na zdrowy oddech w sezonie zimowym, gdy powietrze w Nowym Sączu jest bardzo zanieczyszczone – dodaje Wojciech Chronowski. 

Jak wygrać zdrowy oddech? W konkursie mogą wziąć udział wszystkie przedszkolaki, które należą do placówki, która zgłosiła swój udział w kampanii. Zadanie konkursowe, to przygotowanie dowolną techniką plastyczną pracy, która będzie stanowiła odpowiedź na pytanie „Jak uchronić się przed smogiem z FAKRO?”. Pracę konkursową razem z formularzem zgłoszeniowym (do pobrania na stronie www.pokonajsmoga.fakro.pl) należy przekazać do dyrekcji placówki do 5 stycznia 2018 r.  Rozwiązanie konkursu nastąpi 17 stycznia.

Do tej pory warsztaty zostały przeprowadzone w przedszkolu „Carissimus”, Miejskim Przedszkolu nr 20, oddziale przedszkolnym przy szkole podstawowej numer 20 i w Miejskim Przedszkolu nr 7. Chęć udziału w projekcie zadeklarowały: Miejskie Przedszkole nr 1, Niepubliczne Przedszkole Edukacyjne, przedszkole „Jaś i Małgosia” „Misiek”, „Danapis i „Dworek”. FAKRO zaprasza do udziału w kampanii wszystkie przedszkola działające na terenie miasta Nowego Sącza. Więcej informacji na temat kampanii na dedykowanej stronie www.pokonajsmoga.fakro.pl.