Udostępnij

FAKRO fundatorem programu Inteligentny Start
2014-06-04

Wczoraj, 2 czerwca w Warszawie odbyła się inauguracja projektu Inteligentny Start. Powołana przez założyciela Seleny, Krzysztofa Domareckiego Fundacja Inteligentny Start realizuje program wspierania polskich studentów i absolwentów uczelni zagranicznych, a także ekspansji polskiej przedsiębiorczości.


W Polsce mamy już wiele rodzimych firm o międzynarodowym zasięgu, które poszukują polskich specjalistów do zarządzania zagranicznymi oddziałami. Program ułatwi polskim przedsiębiorstwom zatrudnienie polskich obywateli lub osób o polskich korzeniach, znających kulturę i język kraju, w którym działają lub zamierzają działać nasze rodzime firmy. Z kolei młodzi Polacy studiujący aktualnie na zagranicznych uczelniach będą mieli szansę na zdobycie doświadczenia poprzez odbycie stażu lub praktyk w polskich przedsiębiorstwach.


Fundatorami programu jest siedem dużych polskich firm: Grupa Selena, FAKRO, KGHM Polska Miedź, Grupa Maspex Wadowice, Grupa Nowy Styl, PKO Bank Polski oraz Solaris Bus&Coach. Warto podkreślić, że aż trzy ze wspomnianych firm mają swoje siedziby w Małopolsce. W inauguracji projektu udział wziął również minister Radosław Sikorski – partnerem programu jest Ministerstwo Spraw Zagranicznych.


Firma FAKRO chętnie podejmuje oraz wspiera wszelkie inicjatywy służące rozwojowi gospodarczemu naszego kraju. Jako jedna z nielicznych polskich firm globalnych postanowiła podzielić się doświadczeniami zdobytymi w przeciągu 25 lat działalności na rynku krajowym jak i na wielu zagranicznych rynkach. W tym celu, przez prezesa firmy FAKRO Ryszarda Florka, powołana została Fundacja Pomyśl o Przyszłości, propagująca wiedzę na temat gospodarki i mechanizmów wolnorynkowych.