Udostępnij

Innowacyjność FAKRO wpływa na wzrost liczby polskich zgłoszeń patentowych

Z raportu opracowanego przez Europejski Urząd Patentowy (EPO) wynika, że w 2018 roku aż o 19,7% wzrosła liczba zgłoszeń patentowych składanych przez polskich wynalazców, ośrodki badawcze i przedsiębiorstwa. Firma FAKRO dołożyła do tego wyniku także swoją „cegiełkę”.

Łącznie w 2018 roku do EPO wpłynęły aż 534 zgłoszenia patentowe z Polski. Grupa FAKRO (podobnie jak Politechnika Gdańska) złożyła do EPO 4 wnioski. Numerem 1 w rankingu polskich wnioskodawców został Uniwersytet Jagielloński (12 zgłoszeń), następnie Zakłady Farmaceutyczne Polpharma S.A. (6 zgłoszeń) oraz Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie (5 zgłoszeń).

Większość polskich wniosków – ponad 70% dotyczy technologii, m.in. transportu, inżynierii lądowej, czy technologii komputerowych. Na uwagę zasługuje fakt, że prawie 17% wszystkich wniosków napłynęło z województwa małopolskiego, w którym mieści się także centrala firmy FAKRO.

Jesteśmy dumni, że FAKRO zajęło 4 miejsce w rankingu. To zasługa kreatywności naszego zespołu inżynierów oraz otwartości na potrzeby zmieniającego się rynku. Jesteśmy autorami ponad 170 zgłoszeń patentowych, co świadczy o naszej innowacyjności i odwadze w realizowaniu przełomowych rozwiązań – komentuje Henryk Musiał, dyrektor ds. badań i rozwoju FAKRO.

Zdjęcie: Henryk Musiał,  dyrektor ds. badań i rozwoju FAKRO - z numerami zgłoszeń patentowych

 

Innowacyjność FAKRO wpływa na wzrost liczby polskich zgłoszeń patentowych