Udostępnij

Firma FAKRO we współpracy z Zespołem Szkół im. księdza profesora Józefa Tischnera w Starym Sączu uruchamia klasę o zupełnie nowym profilu – monter stolarki budowlanej. Jest to odpowiedź na potrzeby rynku, na którym coraz intensywniej poszukiwani są właśnie tacy fachowcy.

Podczas 3 lat nauki, oprócz zgłębiania sztuki montażu stolarki budowlanej, młodzież będzie miała także możliwość pogłębiania znajomości języka niemieckiego. FAKRO ze swojej strony zapewnia wszelkie narzędzia i produkty potrzebne do kompleksowej nauki zawodu podczas zajęć praktycznych. Będą się one odbywały w  nowosądeckiej centrali firmy FAKRO, w której uczniowie zdobędą niezbędną wiedzę i umiejętności dotyczące montażu stolarki okiennej. Nie zabraknie także wyjazdów na międzynarodowe imprezy branżowe, takie jak na przykład targi BUDMA.  Dla nowych adeptów będą to niezwykle wartościowe doświadczenia. Rekrutacja do klasy trwa. Wszystkich chętnych zapraszamy do dołączenia do zawodu przyszłości jakim jest monter stolarki budowlanej – mówi Piotr Michalik, kierownik ds. technicznej obsługi szkoleń FAKRO. 

Zespół Szkół w Starym Sączu zorganizował początkiem czerwca Dni Otwarte, w których uczestniczyło ponad 400 uczniów. Na jednym ze stoisk, absolwenci kilkunastu szkół podstawowych mogli zapoznać się z najnowszą ofertą szkoły przygotowaną we współpracy z FAKRO. Nowoutworzona klasa została objęta patronatem sądeckiego potentata okien dachowych.