Udostępnij

FAKRO PARTNEREM GŁÓWNYM XII KONGRESU STOLARKI POLSKIEJ

Wyczekana, XII edycja Kongresu Stolarki Polskiej już za nami. Związek POiD zaprosił do współpracy wielu ekspertów, którzy pełnią ważne role w branży stolarki budowlanej. Program merytoryczny opracowany przez Radę Programową przy współpracy z ekspertami odpowiadał na wiele ważnych pytań z dziedziny wyzwań z jakimi zmaga się obecnie środowisko. Wśród partnerów głównych nie zabrakło firmy FAKRO.

Branża po długiej przerwie ponownie mogła spotkać się realnie i poruszyć tematy, które w obecnej sytuacji gospodarczej i ekonomicznej stale towarzyszą pracy przedsiębiorców. W trzech blokach tematycznych znalazły się zagadnienia z dziedziny ekonomii, gdzie niezależni eksperci mówili o wpływie sytuacji geopolitycznej na branżę stolarki budowlanej. Nie zabrakło gości z Ukrainy, którzy podczas swojego poruszającego wystąpienia przedstawili realia w jakich obecnie żyją i jakie wsparcie będzie potrzebne podczas odbudowy ich kraju. Drugi blok tematyczny poruszył ważne kwestie klimatyczne w odniesieniu do budownictwa i roli zrównoważonego rozwoju. W panelu dyskusyjnym na temat aktualnej sytuacji w branży, wzrostu cen stolarki, dostępności surowców i możliwości sprzedaży na rynkach zagranicznych udział wziął Paweł Dziekoński – Wiceprezes FAKRO.

Trzeci panel natomiast poświęcony został debacie w formie panelu dyskusyjnego, w którym udział wzięli wybitni marketingowcy firm budowlanych, wśród nich Janusz Komurkiewicz – Członek Zarządu ds. Marketingu w FAKRO. Żywe dyskusje na temat marketingu przyszłości, definiowania przyszłych kanałów sprzedaży i rosnącej inflacji zamykały się w ogólnym rozważaniu o tym, czy wszechobecny digital zastąpi sklepy stacjonarne i punkty handlowe. To była także ogromna dawka wiedzy i porad jak wykreować dobrą komunikację w social mediach przyszłości.

Wierzymy, że branża łącząc swoje siły ponownie wypracuje szlaki, którymi należy podążać, aby odpowiedzieć na wymagania polityki energetycznej i klimatycznej, które stawia Unia Europejska w odniesieniu do budownictwa.