Udostępnij

FAKRO w gronie Najlepszych Pracodawców w Polsce wg. FORBES

FAKRO w gronie Najlepszych Pracodawców w Polsce wg. FORBES

 

FAKRO znalazło się w gronie 300 Najlepszych Pracodawców w Polsce 2023 wg. Forbes. W trzeciej edycji rankingu Poland’s Best Employers 2023 FAKRO zostało wyróżnione w kategorii „Budownictwo”, będąc jednocześnie jedyną sądecką firmą, która znalazła się na liście.

 

Zgodnie z filozofią, ranking to zestawienia 300 działających w Polsce firm, których osiągnięcia w zakresie HR uhonorowane zostały tytułem najlepszego pracodawcy. Podstawą badania była lista 1900 pracodawców zatrudniających na terenie Polski co najmniej 250 pracowników.

 

FAKRO to firma o ugruntowanej pozycji na rynku pracy. Jeden z największych pracodawców w Małopolsce. W całej Grupie FAKRO stabilne zatrudnienie znalazło ok. 4 000 osób.

 

Firma stawia także na rozwój pracowników. Uczestniczą oni w wielu kursach i szkoleniach, mogą korzystać z darmowej nauki języków obcych, a niektórzy skorzystali nawet ze specjalnej oferty dydaktycznej – studiów wyższych.

 

Pracownicy korzystają też z benefitów w formie dofinansowań, m.in. do przedszkoli i żłobków, podręczników szkolnych, różnych form wypoczynku oraz działalności kulturalno-oświatowej i sportowo-rekreacyjnej. Realizowane są również pożyczki na cele remontowo-budowlane oraz bezzwrotne zapomogi losowe.

 

W tegorocznym rankingu FAKRO awansowało w ogólnym zestawieniu o 105 pozycji w stosunku do roku ubiegłego.

 

Lista 300 Najlepszych Polskich Pracodawców sporządzona została na podstawie kwestionariusza, dostępnego za pośrednictwem internetowych paneli badawczych oraz na stronie forbes.pl. Badanie zostało przeprowadzone jesienią 2022 roku. Ranking został stworzony w odniesieniu do ok. 19 000 indywidulanych ocen pracowników.