Udostępnij

FAKRO na targach BUDMA – dzień 3
2016-02-05

Tłumy na stoiskach FAKRO

Trzeci dzień targów BUDMA dobiegł końca. Stoiska FAKRO były tłumnie odwiedzane przez zwiedzających, którzy mieli okazję zapoznać się z najnowszą ofertą produktową. Doradcy odpowiadali na pytania przybyłych, wyjaśniając sposób montażu i zalety produktów. Nie zabrakło na nich słodkiego poczęstunku z okazji „tłustego czwartku”.

FAKRO Złotym Partnerem XV Kongresu Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy oraz VIII Mistrzostw Polski Młodych Dekarzy

Uroczysty przemarsz dekarzy w towarzystwie orkiestry dętej rozpoczął XV Kongres Stowarzyszenia Polskich Dekarzy. Wydarzenie to doskonała okazja do spotkania się dekarzy z różnych regionów Polski. Od początku targów BUDMA dekarze rywalizowali się ze sobą uczestnicząc z VIII Mistrzostwach Polski Młodych Dekarzy. FAKRO było Złotym Partnerem mistrzostw. Cieszy nas zaangażowanie młodych ludzi, którzy budują naszą przyszłość i jakość. Rzetelny dekarz, potrzebuje wysokojakościowych produktów, dlatego jesteśmy dumni, że okna marki FAKRO są przez nich tak często montowane w domach i zakładach pracy. Wszędzie tam, gdzie chcemy czuć się dobrze, komfortowo i bezpiecznie – skomentował Janusz Komurkiewicz, członek zarządu.

W tegorocznych Mistrzostwach Polski Młodych Dekarzy wzięło udział 32 młodych dekarzy, którzy pod okiem 16 mentorów montowali okna na różnych rodzajach połaci dachu. Przyznano po trzy nagrody w następujących kategoriach: dach metalowy, dach stromy oraz dach płaski. Najlepsi będą reprezentować Polskę podczas Mistrzostw Świata Młodych Dekarzy w Warszawie.

Kongres zakończył się jubileuszowym podziękowaniem skierowanym do dekarzy przez Janusza Komurkiewicza. Za każdym produktem marki FAKRO oraz dobrze wykonaną pracą stoją ludzie. Dziękujemy Państwu za 25 lat współpracy – podsumował Janusz Komurkiewicz. Wszyscy zgromadzeni zostali poczęstowani jubileuszowym tortem i wspólnie z FAKRO świętowali jego srebrny jubileusz.

FAKRO na targach BUDMA - Dzień 2
2016-02-03

Zapraszamy Państwa do wspólnego spaceru z FAKRO po tegorocznych targach BUDMA... Kolejny dzień wrażań za nami... A to jeszcze nie koniec...

MTP dziękują FAKRO za 25 lat

Podczas 25 targów BUDMA odbyła się konferencja skierowana do firm, które w bieżącym roku świętują swój jubileusz. W mowie powitalnej Przemysław Trawa – prezes zarządu Międzynarodowych Targów Poznańskich, zauważył, że w 2016 roku dużo liczba firm świętuje swoje jubileusze – 20, 25, a nawet 35-lecia. Historia oraz dynamika zmian i rozwoju tych firm rozpoczęła się u progu nowej rzeczywistości gospodarczej. Początki FAKRO również sięgają czasów transformacji w życiu społecznym, politycznym i gospodarczym. W ciągu 25 lat działalności FAKRO stało się wiceliderem w światowej branży okien dachowych i schodów strychowych.

Podczas konferencji organizatorzy targów – Międzynarodowe Targi Poznańskie wręczyli statuetki dziękując firmom obchodzącym swój jubileusz,za dotychczasową współpracę. Nagrodę i podziękowanie w imieniu firmy FAKRO odebrali: Janusz Komurkiewicz – członek zarządu oraz Sławomir Gawlik – dyrektor Marketingu.

FAKRO na targach BUDMA jest już 25 raz. Wydarzenie jest doskonałą okazją do budowania partnerskich relacji między firmami z branży budowlanej. Sukces naszej firmy zawdzięczamy innowacyjnym produktom oraz lojalności i zaufaniu jakim obdarzają nas nasi klienci. Targi BUDMA, to miejsce, w którym kiełkują i wzrastają nasze relacje z partnerami – komentuje Sławomir Gawlik - dyrektor Marketingu.

Konferencja prasowa  i jubileuszowy toast z dziennikarzami

Ponad 80 dziennikarzy reprezentujących media branżowe uczestniczyło w konferencji prasowej zorganizowanej przez firmę FAKRO.
Podczas spotkania zaprezentowano film przybliżający historię i ofertę produktową firmy. Janusz Komurkiewicz – członek zarządu, podsumował dotychczasowe osiągnięcia firmy oraz przedstawił strategię rozwoju na przyszłość. Strategia rozwoju FAKRO odnosi się do trendów i oczekiwań rynku budowlanego, ujętych w strategi Europa 2020 – dookreślił. Produkty marki FAKRO cechują się innowacyjnością oraz skutecznie odpowiadają na potrzeby współczesnego klienta, dlatego też chcąc zwiększyć komfort mieszkania klientów został wprowadzony nowy system thermoPRO, zapewniający jeszcze większą energooszczędność produktów dostępnych w ofercie FAKRO.

Zgromadzeni dziennikarze poznali również całą linię produktów i akcesoriów do dachów płaskich oraz zostali poinformowani o planowanym uruchomieniu produkcji drewniano-aluminiowych okien pionowych. Pod koniec  rozlosowano zestawy gadżetów marki FAKRO oraz voucher umożliwiający wypoczynek w mieszczącym się w Muszynie ośrodku Activa.  Konferencja została zwieńczona jubileuszowym akcentem – został wzniesiony toast, a gości poczęstowano jubileuszowym tortem. Świętowanie smakuje jeśli świętuje się w gronie przyjaciół - spointował Janusz Komurkiewicz.

Rozwiązania FAKRO na miarę czasów – bądźmy EKO!

Podczas konferencji pn. „Od budownictwa pasywnego do budownictwa powszechnego” Małgorzata Respekta – specjalista ds. Współpracy z Architektami przedstawiła strategię rozwoju FAKRO na kolejne lata. Podczas wystąpienia zwróciła szczególną uwagę na produkty marki FAKRO, które wyróżniają się wysokim poziomem termoizolacyjności. Nasi klienci, to świadomi klienci. Wiedzą, że produkty energooszczędne zwiększają komfort mieszkania, a jednocześnie są przyjazne dla środowiska i w ostatecznym rozrachunku również dla naszej kieszeni – skomentowała prelegentka.

 

MONTERIADA – bo liczy się DOBRY MONTAŻ

Dobry produkt nie istnieje bez dobrego montażu, dlatego Związek PoiD podczas targów BUDMA zorganizował MONTERIADĘ, czyli cykl interaktywnych pokazów montażu. Inicjatywa wpisuje się w ideę kampanii edukacyjnej „DOBRY MONTAŻ”, którą wspiera FAKRO. Podczas dzisiejszej MONTERIADY po raz kolejny zaprezentowano poprawny montaż markiz i markizolet marki FAKRO.  Po koniec drugiego dnia targów odbyła się również konferencja prasowa, podczas której została zaprezentowana nowa „Instrukcja montażu okien i drzwi balkonowych” Instytutu Techniki.

Przez cały czas trwania targów serdecznie zapraszamy Państwa od odwiedzenia stoisk FAKRO w pawilonie 5, (stoisko 74) oraz 7 (stoisko 21).  Jutro i w piątek czekamy na Państwa od 9:00.

FAKRO na targach BUDMA - Dzień 1
2016-02-02

Firma FAKRO, wicelider na światowym rynku okien dachowych i schodów strychowych już po raz 25 zagościła na Międzynarodowych Targach Budownictwa i Architektury BUDMA, które podobnie jak FAKRO, świętują swoją srebrną rocznicę.

Na dwóch stoiskach o łącznej powierzchni wystawienniczej 160m2 FAKRO zaprezentowało szeroką gamę innowacyjnych produktów, wśród nich między innymi; okno do dachów płaskich DEF w wersji ColourLine, okno balkonowe FGH-V Galeria oraz energooszczędne schody strychowe LWT. Stoiska FAKRO cieszyły się dużym zainteresowaniem odwiedzających, którzy chętnie korzystali z fachowej porady ekspertów. Szczególną uwagę zwrócono na funkcjonalność markiz oraz markizolet do okien pionowych prezentowanych na stoisku w zróżnicowanych wariantach kolorystycznych oraz różnych sposobach sterowania.

Fachowy montaż markiz FAKRO został zaprezentowany przez Wojciecha Chronowskiego - managera tej grupy produktowej, który szczegółowo omówił kolejne kroki poprawnej instalacji produktu. Prezentacja odbyła się w ramach - organizowanej cyklicznie podczas targów - „Monteriady”.

Przez cały dzień trwały Mistrzostwa Polski Młodych Dekarzy, których złotym Partnerem jest FAKRO. Dekarze z całej Polski, dopingowani przez odwiedzających walczą o zaszczyty. Rywalizacja potrwa do czwartku, wtedy też najlepsi zostaną nagrodzeni.

Tegoroczne Targi Budownictwa i Architektury BUDMA rozpoczęła uroczysta inauguracja, na której byli obecni przedstawiciele władz rządowych i samorządowych oraz reprezentanci organizacji branżowych. Po symbolicznym przecięciu wstęgi wręczono Złote Medale Międzynarodowych Targów Poznańskich oraz nagrody okolicznościowe, przyznane przez Prezydenta Miasta Poznania. Firma FAKRO, obchodząca w bieżącym roku Jubileusz 25-lecia swojej działalności, otrzymała od organizatorów MTP, statuetkę, symbolizującą uznanie za dotychczasowe osiągnięcia i profesjonalizm oraz podziękowanie za 25 lat owocnej współpracy. Budownictwo jest oknem na świat. Międzynarodowe Targi Poznańskie jako jedne z największych branżowych targów Europy Środkowo-Wschodniej, są okazją do poszerzania horyzontów, wymiany doświadczeń, a w efekcie do kreowania nowych rozwiązań w branży stolarki budowlanej. Trzeba przyznać, że przez 25 lat misja targów została wypełniona – skomentował Janusz Komurkiewicz, członek zarządu firmy FAKRO.

Pierwszy dzień targów BUDMA już za nami, zachęcamy do odwiedzania naszej strony internetowej, na której już jutro opublikujemy relację z kolejnego dnia targów.

Przez cały czas trwania targów serdecznie zapraszamy Państwa od odwiedzenia stoisk FAKRO w pawilonie 5, (stoisko 74) oraz 7 (stoisko 21). Doradcy techniczni oraz dodatkowe atrakcje czekają na Państwa.