Udostępnij

FAKRO i Mobilus na targach R+T w Stuttgarcie

W dniach 27 lutego – 3 marca miały miejsce jedne z najważniejszych Międzynarodowych Targów Rolet, Bram i Osłon Przeciwsłonecznych R+T Stuttgart 2018. Na 10 halach targowych swoje produkty przedstawiało 1027 wystawców z 41 krajów, a targi odwiedziło ponad 65 500 gości z całego świata.

Na targach nie mogło zabraknąć firmy FAKRO – światowego wicelidera w produkcji okien dachowych – która prezentowała swoje produkty na wspólnym stoisku z jednym ze swoich partnerów firmą Mobilus Motor, należącą do grupy FAKRO. Współpraca między firmami dotyczy obszaru sterowania elektrycznego – Mobilus jest producentem między innymi siłowników rurowych, których działanie zostało pokazane w produktach FAKRO. Można było zobaczyć ich pracę w innowacyjnych

zewnętrznych osłonach przeciwsłonecznych firmy FAKRO: markizie VMZ Solar oraz solarnej markizolecie VMB, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem zwiedzających.

W wersjach solarnych osłon przeciwsłonecznych FAKRO to inteligentny system automatycznie steruje produktami w zależności od nasłonecznienia. Wszystkie prezentowane przez FAKRO produkty, dzięki modułowi Z-Wave mogą pracować w systemie inteligentnego domu FAKRO smartHome.

Mobilus Motor zaprezentował swój najnowszy, inteligentny napęd MOBILUS KEEPER. Dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu napęd potrafi rozpoznać podmuchy wiatru i bezpiecznie zwinąć markizę, skutecznie chroniąc ją przed uszkodzeniem. To rozwiązanie pozwala zrezygnować z zastosowania oddzielnego czujnika wiatru, który często nie oddaje realnych warunków w jakich pracuje markiza – mówi Tomasz Cała, Dyrektor Zarządzający Mobilus Motor.

Współpraca z firmą Mobilus zaowocowała już kilkoma udanymi projektami dzięki swobodnej wymianie doświadczeń ekspertów pracujących w obu firmach. W wyniku tego wprowadziliśmy na rynek wysokiej jakości inteligentne akcesoria solarne do okien dachowych i pionowych w konkurencyjnych cenach - podsumował Michał Hajduga z Działu Zarządzania Produktami FAKRO.