Udostępnij

Dekarska klasa patronacka odwiedziła FAKRO

W dniach 17-18 maja br. nowosądecką siedzibę firmy FAKRO odwiedzili uczniowie z klasy dekarskiej z Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Usług w Elblągu. Profil dekarski został utworzony z inicjatywy FAKRO i od lat objęty jest patronatem firmy.

Podczas wizyty w FAKRO uczniowie uczestniczyli w praktycznych warsztatach z zakresu montażu okien dachowych, zwiedzili zakład, poznając specyfikę produkcji oraz zapoznali się z jedyną w branży budowlanej prezentacją 3D dotyczącą produktów oraz innowacyjnych technologii firmy.

Zaangażowanie się FAKRO w edukację zawodową młodych dekarzy umożliwia ich efektywniejsze przygotowanie do wykonywania zawodu i lepszy start na rynku pracy – wyjaśnia Paweł Kołbon, kierownik Działu Szkoleń Produktowych FAKRO.

Ciekawostką było spotkanie z przedstawicielami Fundacji Pomyśl o Przyszłości oraz wspólne odpowiedzenie na pytanie „Dlaczego w bogatych krajach Europy zachodniej zarabia się 4 razy więcej niż u nas?”. Fundacja została założona siedem lat temu przez Ryszarda Florka, prezesa i współwłaściciela FAKRO. Często spotyka się z młodzieżą dzieląc się wiedzą na temat mechanizmów gospodarki wolnorynkowej oraz roli kapitału społecznego w budowaniu dobrobytu w naszym kraju.

Uczniowie trzeciej klasy o profilu dekarskim z Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Usług w Elblągu już mają na swoim koncie zawodowe sukcesy. Tytuł Najlepszego Praktyka w kategorii „roboty dekarskie” podczas tegorocznej edycji Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia” uzyskał Piotr Parzych, przyszły absolwent klasy pod patronatem FAKRO.

Korzystając m.in. z materiałów FAKRO nauczyłem się dekarstwa od podstaw. Instrukcje FAKRO są przystępnie napisane, okna montuje się łatwo i szybko. Na początku byłem „zielony”, a teraz jestem Mistrzem Polski – komentuje Piotr Parzych, który wraz z kolegami gościł w FAKRO.

Obecność w FAKRO to spotkanie podsumowujące wspólne kształcenie przyszłych dekarzy z Elbląga. Myślę, że następni młodzi ludzie, którzy wybiorą ten zawód wygrają przyszłość w życiu. Współpraca z FAKRO zaszczepiła w młodzieży bakcyl związany z zamiłowaniem do budowlanki. Pokazujemy uczniom nowości produktowe i technologiczne. Staramy się aby praca stała się przyjemnością – pointuje Krystyna Grochowska, kierownik Szkolenia Praktycznego w Zespole Szkół Inżynierii Środowiska i Usług w Elblągu, w którym funkcjonuje klasa dekarska objęta patronatem FAKRO.