Okna wyłazowe termoizolacyjne

Kołnierze do wyłazów termoizolacyjnych ESW, EZW-P, EHW-P, ELW, EGW,EFE

Do połączenia okien wyłazowych termoizolacyjnych z pokryciem dachowym służą specjalne kołnierze uszczelniające, które przeznaczone są tylko do montażu okien wyłazowych. Oferujemy cztery wersje kołnierzy: ESW, EZW-P, EHW-P i ELW.

Okna wyłazowe termoizolacyjne można łączyć ze sobą w grupy poziome. Można je również zespalać w układach poziomych z oknami obrotowymi FT, PT uchylno-obrotowymi FPP na głębokości montażu zbliżonej do N (+3 cm), dobierając okna o tej samej wysokości. Odległość między zespalanymi oknami a wyłazem termoizolacyjnym wynosi 10 cm.

Odległość pomiędzy ościeżnicami przy zespoleniu okien wyłazowych termoizolacyjnch otwieranych do siebie wynosi 15 cm.

Kołnierze do wyłazów termoizolacyjnych ESW, EZW-P, EHW-P, ELW, EGW,EFE

 

 

Budowa kołnierza

Kołnierz składa się z czterech podstawowych elementów (dolny, dwa boczne i górny element). Dolny element kołnierza posiada podklejoną od spodu masę plastyczną pozwalającą na przyklejenie kołnierza do pokrycia dachowego, przez co zapewniona jest szczelność połączenia. W wersjach kołnierza EZW-P i EHW-P kołnierz zakończony jest elastycznym fartuchem. Kołnierze te wyposażone są ponadto w rynienkę odwadniająca mającą na celu odprowadzenie skroplin pary wodnej z folii wstępnego krycia poza okno oraz boczne kliny uszczelniające apewniające ochronę przed nawiewaniem pyłu, liści i śniegu.

 

Elementy kołnierza

1 — dolny element kołnierza EZW-P z elastycznym fartuchem o długości 165 mm
2 — elementy boczne
3 — górny element kołnierza
4 — paski z blachy
5 — rynienka odprowadzająca wodę
6 — kliny uszczelniające

Kołnierze do wyłazów termoizolacyjnych ESW, EZW-P, EHW-P, ELW, EGW,EFE