Inteligentny dom - FAKRO

Inteligentny dom

Szybko postępujący rozwój technologiczny sprawił, że nowoczesne rozwiązania wkraczają do naszego życia, naszych domów, samochodów, kieszeni.

Trudno nam wyobrazić sobie życie bez nowoczesnych smart samochodów z mnóstwem czujników, komputerem pokładowym, smart telefonów komórkowych z wieloma aplikacjami, ułatwiającymi życie. Równocześnie ze smart samochodami, smart fonami nadeszła era smart domów. Inteligentny dom kojarzy się nie tylko z wygodą i komfortem, ale też z bezpieczeństwem i oszczędnością. Koncepcja inteligentnego domu opiera się na pomyśle, aby powiązać ze sobą różne urządzenia i systemy dotychczas pracujące niezależnie od siebie: CO, wentylację, alarm, bramy, okna, oświetlenie i móc nimi sterować jednym urządzeniem z dowolnego miejsca.

Komfort i wygoda - jednym kliknięciem możemy jednocześnie opuścić rolety w oknach, włączyć ulubioną muzykę, podnieść temperaturę, przygasić światło. Bezpieczeństwo – zamontowane czujniki ruchu przekażą informację alarmową do systemu, czujniki deszczu zamkną okna nie dopuszczając do zalania pomieszczeń. Oszczędność - wychodząc z domu można zamknąć dopływ wody, zamknąć rolety lub markizy, obniżyć temperaturę.

Produkty Z-Wave firmy FAKRO: okna dachowe, okna do dachów płaskich, dodatki zewnętrzne (rolety i markizy) oraz wewnętrzne (rolety i żaluzje) są elementami inteligentnego domu.

Można nimi sterować:

  • zdalnie przez internet z komputera, smartfona, tabletu

  • za pomocą innych systemów automatyki poprzez moduł adaptacyjny FAKRO ZWMA

  • za pomocą dedykowanego pilota,

  • a nawet automatycznie jak w przypadku markiz solarnych gdzie panel solarny zintegrowany z kasetą markizy pełni rolę czujnika natężenia światła i przy dużym nasłonecznieniu markiza samoczynnie rozsuwa się, a podczas pochmurnej pogody markiza automatycznie się zwija.

Sterowanie produktami FAKRO poprzez internet sprowadza się do zaprogramowania bramki Z-Wave, która pełni funkcję pośredniczącą pomiędzy internetem oraz lokalnym nadawaniem komunikatów przez produkty FAKRO w systemie Z-Wave. Bramka daje możliwości sterowania bezpośrednio z przeglądarki poprzez protokół HTTP, a także można wykorzystywać dedykowane aplikacje na smartfon, tablet czy PC.

Inteligentny domSterowanie za pomocą innych systemów (np. SOMFY, KNX) z użyciem modułu adaptacyjnego ZWMA produkowanego przez FAKRO polega na podłączeniu sygnału bezpotencjałowego z innego systemu (za pomocą odpowiednich urządzeń) do modułu ZWMA (ZWMA1). Produkty FAKRO mogą być sterowane z dowolnego systemu. Przy wdrożeniu tego rozwiązania niezbędna będzie pomoc profesjonalngo instalatora, który zaprogramuje produkty wg różnych schematów np.: otwórz, zamknij, stop, działanie jednoczesne kilku urządzeń, grupowanie, itd.

Inteligentny dom

Pobierz

Pobierz

Sterowanie produktami automatyki FAKRO Z-Wave z innego systemu sterowania